VM

Будівництво і ремонт

Переваги кованих воріт

17.10.2019 Ирина Запорожец немає коментарів

Ковані ворота витіснили всі інші варіанти входу на територію завдяки багатогранності рішень. Доступність готових металевих деталей дозволяють спорудити будь-яку конструкцію, але домогтися її цілісності і довговічності зможе тільки професійний коваль. Чи будуть ворота ажурним натяком на гостинність, або це буде надійна броня з оригінальним декором — вирішувати замовнику.

Художня ковка не обходиться без фантазії дизайнерів в таких предметах інтер’єру, як альтанка або перила, але ворота — це цілком і повністю ідея замовника. Особливо ефектно виглядають ворота из нержавейки, які містять ковані елементи F-Steel. За згодою дизайнера можна внести якісь доповнення в декор, але акцент на основній функції повинен бути поставлений відразу. Кожен крок у процесі виготовлення також повинен бути узгоджений з господарем. За зовнішнім виглядом будинку важко скласти думку про його власника. А ось ворота в приватні володіння можуть багато розповісти про господаря. Вибір натякає на його можливості, характер і навіть ставлення до людей в цілому, тому не голосно сказано, що ворота є своєрідним статусом.

Ковані ворота функція захисту.

Серед дизайнерів існує думка, що ворота в сучасності виконують здебільшого декоративну функцію. Наприклад, ворота з нержавійки ціна яких хоча і є досить високою, але вони дуже міцні і довговічні. Нібито ковані ворота — це спадщина 17-18 століть, коли численні війни і міжусобиці змушували вдаватися людей до захисних споруд. Звичайно, три століття тому на такий спосіб ізолювання покладалося найбільше надій, а можливості обробки металу були незначні. Тому зусилля, які докладали ковалі, були величезні — кожна деталь, від петель з засувками до полотна, виконувалася методом кування. І, тим не менш, сучасні ворота виконують ту ж захисну роль, що і раніше.

Сучасні ковані ворота — це незамінне рішення у разі огородження земельних ділянок, дач, дворових і адміністративних територій. Це бар’єр, заборона на проникнення в чуже простір, захист майна від викрадення і просто обмежувач для непроханих гостей. Гострі питання недовіри один до одного і слабку захищеність все ще змушують слов’ян встановлювати масивні залізні ворота з надійними засувами. Незважаючи на те, що по вулицях уже давно не ходять натовпи потенційних ворогів з тараном, вимоги до стійкості і надійності воріт збереглися. Чи то можливість установки відеоспостереження, то чи Європейське вплив робить свою силу, але інтерес слов’ян до естетичної складової огорож стає все більш помітним.

Естетична функція.

Які вони, сучасні ковані ворота? Вишукана «візитна картка» будинку, де переважає ручна робота, волею чи неволею привертають увагу. Справа в тій силі енергії коваля, який з’єднує окремі деталі в єдине ціле, яке приховує або демонструє приватний простір. Але лише майстрам відомо, скільки технічних розрахунків необхідно зробити, і скільки зусиль до металу прикласти, щоб втілити в життя красиву ковану конструкцію. Ковані ворота можуть бути як відкатними, так і орними.

Основою для всіх типів служить рама з металевої пустотілої трубки, так як каркас повинен бути максимально-легким, але міцним. Нові відкатні механізми не впливають на зовнішній вигляд — майстри «вписують» трубку з пазом для роликів в обрамляє рамку без зміни дизайну. Суцільні ворота з елементами художньої ковки або повністю прозорі, в яких акцент зроблений на основний орнамент — важко сказати, які виглядають краще. Масивне обрамлення і великий стильний декор з вулиці в очах перехожих виглядає багатше, але для таких воріт потрібні міцні опори і петлі. Іноді кріплення створюється за індивідуальним замовленням і є прикрасою для простого полотна з дерева або профілю.

Опорні стовпи можна зробити з масивних труб, прикрасивши їх художнім куванням, а можна обкласти каменем, або цеглою. Це залежить від матеріалу, з якого зроблений забір на ділянці. Дерево використовується для сучасних воріт рідко, як декорування. Але дорогі породи, оброблені під погодні умови, вживаються для комбінованих варіантів поряд з кованими петлями, гратами і фігурної рамою. Виглядають такі ворота особливо шикарно на тлі дерев’яного будинку з бруса, який виступає навісу альтанки і акуратної рослинності у дворі.

#ворота из нержавейки#заказать кованые ворота#купить кованые ворота#Переваги кованих воріт

Попередній запис

Наступний запис