VM

Будівництво і ремонт

Балансування

Найбільша точність балансування досягається на пристосуванні з чотирма дисками, так як останні обертаються на шарикопідшипниках і опір обертанню у них вельми незначітельное.Прі балансуванню на призмах внаслідок інерції шліфувального круга з фланцями і наявності тертя, що виникає між шийками вала і призмами, можливі неточності у визначенні дисбалансу .

Пристосування для балансування, має ту перевагу, що циліндричні валики, на які встановлюють оправлення з шліфувальним кругом і фланцями, можна у міру зносу повертати навколо осі кілька разів тим самим збільшуючи термін їх експлуатації.
Для балансування шліфувального круга на торцевій стороні одного з фланців є кільцева виточка форми хвоста. У кільцеву виточку вставлені два вантажу, які можна переміщати по ній і закріплювати в необхідному положенні.

Шліфувальний круг невеликим зусиллям приводиться в обертальний рух. Якщо центр ваги шліфувального круга не збігається з віссю обертання, останній котиться на пристосуванні до тих пір, поки утяжеленная сторона не займе найбільш низьке положення. Після зупинки позначають частина його, повернену вниз. Повторюючи кілька разів такі повороти кола, переконуються в тому, що він зупиняється весь час в одному і тому ж положенні. Отже, нижня частина кола важче, і для усунення дисбалансу слід вантажі перемістити по кільцевій канавці вгору. Таке регулювання продовжують до тих пір, поки шліфувальний круг після повідомлення йому поштовхів від руки не зупинятиметься в будь-якому положенні.

Циліндричні валики і призми необхідно розжарювати і шліфувати. Довжину їх вибирають з таким розрахунком, щоб шліфувальний круг міг зробити приблизно два повних оберти. Пристосування для балансування необхідно встановлювати на фундаменті, не дає вібрацій.