VM

Будівництво і ремонт

Безалмазна правка

Широке впровадження в промисловість інструментів і пристосувань для правки одночасно з їх подальшим удосконаленням дозволить застосовувати безалмазную правку для більшості операцій шліфування.

На плоскошліфувальних верстатах стіл має зворотно-поступальне переміщення, здійснюване від приводу верстата. Переміщення столу верстата в поздовжньому напрямку може також здійснюватися вручну за допомогою маховика. Але це переміщення не може бути точним, оскільки відсутня лімб і, крім того, отримати точність до сотих часток міліметра за допомогою шестерні і рейки не представляється можливим.

Мала чутливість при пересуванні столу вручну призводить до того, що подача алмаза на шліфувальний круг не може бути постійною і рівною необхідної подачі. Великі і різкі подачі алмаза на шліфувальний круг призводять до викришування алмазу. Тому деякі пристосування для профілювання шліфувальних кругів на плоскошліфувальних верстатах, при роботі з якими подача алмаза на круг здійснюється ручною подачею столу в подовжньому напрямку, мають досить обмежене застосування.

Універсальне пристосування, яке здійснює точну подачу алмаза на шліфувальний круг за допомогою пристрою, наявного на цьому пристосуванні; стіл верстата в цьому випадку повинен бути нерухомим.

Цим пристосуванням, що встановлюються на магнітній плиті плоскошлифовального верстата, можна профілювати на шліфувальному крузі точний і складний пов’язаний профіль.

Пристрій складається з підстави, щодо якого корпус із закріпленими в ньому втулкою і диском може повертатися на кульках. Втулка і диск центруються за допомогою пальця. При обертанні корпуса навколо своєї осі конічні скоси втулки і диска ковзають по кулькам, поміщеним в кільцевому гнізді плити. По напрямних корпусу може переміщатися каретка і закріплюватися у потрібному положенні рукояткою.