VM

Будівництво і ремонт

Армування стрічкового фундаменту

09.05.2015 admin немає коментарів

Основа будь-якого будинку — його фундамент, від якого залежить, чи будете ви регулярно ремонтувати тріщини від просевшего фундаменту або насолоджуватися життям в добротно побудованому будинку.

В індивідуальному будівництві широке застосування отримала стрічкова конструкція фундаменту. Ця конструкція являє собою бетонний моноліт, здатний витримувати високі навантаження, простий у виготовленні і має довгий термін служби. Для більшої міцності фундамент армується.

Сортамент виробленої арматури дуже широкий, але для армування стрічкового фундаменту застосуються кілька видів — гарячекатана або холоднокатаная арматура класів А-I і А-III.

Будівельна арматура для фундаменту А-I має вигляд гладкого прута постійного перетину і застосовується в місцях, які не мають поздовжніх навантажень. Це поперечні і вертикальні монтажні прути при в’язці армуючої сітки стрічкового фундаменту, що служать для кріплення подовжніх елементів. Арматура А-III має змінне перетин у вигляді ребристого прута, що має високу ступінь контакту з бетоном і витримує поздовжні навантаження. Цей вид арматури називається робочою і використовується як поздовжнього прута.

Розрахунок арматури для стрічкового фундаменту

Діаметр прутів вибирається залежно від навантаження, при цьому діаметр монтажного прута завжди трохи менше діаметра робітника. Для армування фундаменту під будинки невеликої ваги, приблизно до 50 тонн, робоча арматура вибирається діаметром 8-10 мм, а монтажна — 6 мм. Більш важкі будинку припускають армування прутком більшого діаметра — 12-14 мм робочий і, відповідно, 8-10 монтажний. Цей метод вибору діаметра арматури практикується в індивідуальному будівництві і забезпечує високу міцність фундаменту.

Для розрахунку кількості арматури необхідно визначити спосіб армування фундаменту. У малоповерховому будівництві частіше застосовується каркасне армування, тобто, робоча арматура укладається у вигляді поздовжнього короба — по 2 прута внизу і вгорі. Щоб розрахувати довжину робочої арматури, необхідно загальну протяжність арміруемого фундаменту помножити на «4». Кількість арматури для перемичок визначається діленням периметра фундаменту на крок установки монтажного прута 30-50 см, множенням отриманого числа на чотири і на довжину перемички.
готова опалубка під заливку бетону
Способи армування фундаменту

У першу чергу в грунт по периметру траншеї в два ряди забиваються вертикальні монтажні прути, висотою рівній висоті армирующего короба. До цих прутів будуть кріпитися робочі поздовжні елементи армування. Поздовжні прутки з’єднуються між собою внахлест з перекриттям не менше 30 діаметрів з’єднуються прутків. До поздовжніх прутів кріпляться поперечні прутки з необхідним кроком кріплення і виступом приблизно на 50 мм. При монтажі каркаса місця кріплення поздовжніх прутків між собою не повинні припадати на кути фундаменту. Для проходження кутів і примикань стін необхідно згинати поздовжні прути і кріпити їх до інших вже на прямій стороні фундаменту.

Способи кріплення арматури

Для армування фундаменту з’єднання зварюванням не підходить внаслідок ослаблення міцності прутка в місцях зварювання. Тому для з’єднання будівельної арматури для фундаменту застосовується в’язка дротом.

Для в’язки дротом необхідно заготовити шматки в’язального дроту довжиною 180-200 міліметрів, зігнутою навпіл. Хрестоподібне з’єднання двох прутків охоплюється по діагоналі в’язанням дротом, в’язальний гачок просовується в петлю згину дроту і починає обертатися, поступово стягуючи арматуру.

Останнім часом широко використовується арматура з композитного матеріалу. Вона по міцності мало поступається сталевий, але має однаковий коефіцієнт теплового розширення з бетоном. Завдяки цьому при коливаннях температури фундамент дає менше тріщин, арматура не піддається корозії і не втрачає своєї міцності. Крім того, завдяки невеликій вазі полегшується процес монтажу армуючих конструкцій.

#арматури#Армування#стрічкового#фундаменту

Попередній запис

Наступний запис