VM

Будівництво і ремонт

Буронабивний фундамент з ростверком і його монтаж

10.05.2015 admin немає коментарів

Буронабивної фундамент з ростверком — це одне з рішень, коли Ви плануєте будувати споруду на слабких грунтах, де інші види фундаментів будуть неможливі. Але тут треба розуміти, що він має невелику несучу здатність. При визначенні фундаменту під певне споруда, необхідно враховувати всі нюанси, грунтуючись на показаннях проектувальників, де враховується вид грунту, особливість конструкції і. т. д.

Буронабивної фундамент складається з паль зводяться на місці, де верхня їх частина з’єднується з ростверком, а нижня встановлюється на глибині промерзання грунту, але не менше 1,5 метра глибини.

Переваги та недоліки буронабивної фундаменту

До переваг можна віднести:

Цінове співвідношення менш витратне
Зведення в рази швидше, в порівнянні з іншими видами фундаменту
Не треба готувати майданчик під будівництво, а саме копати котлован або розрівнювати ділянку
Будинкам на цьому фундаменті не грозить затоплення.

Є й недоліки такого фундаменту:

Забороняється зводити такий фундамент на рухомих грунтах

Такий фундамент не передбачає будівництво цокольного поверху або підвалу

На думку фахівців, термін експлуатації такої підстави становить 70-80 років, що зовсім небагато.
Монтаж буронабивної фундаменту

Монтаж починається, як і скрізь з розмітки ділянки і розбивки його під палі. Потрібно розуміти, чим менше відстань між опорами, тим збільшується міцність фундаменту.

Варто враховувати такий момент при розмітці буронабивної фундаменту. Палі повинні знаходитися, під усіма несучими стінами і за кутом будівель.

Канава під буронабивної фундамент

З початку на місці закладення фундаменту викопується траншея глибиною 40-50 см. Для буріння свердловин під палі, нам знадобиться або ручний бур або мотобур, якщо грунт кам’янистий, то ручним буром буде важкувато пройти на потрібну глибину, та й діаметр бура обмежує 300 мм. Після буріння свердловин під палі, по периметру укладається сорочка з руберойду або саму обсадочной трубу обмотуємо будівельним скотчем. Далі в свердловину опускається обсадочной труба, а в неї занурюємо армований каркас, він не повинен стикатися з грунтом щоб уникнути корозії арматури. Верхня частина каркаса арматури повинна виступати на 30 см з труби, для стикування з ростверком. Після чого, все це справа виставляємо за рівнем і заповнюємо бетонним розчином, не забуваючи при цьому користуватися вібратором, щоб не було раковин і пустот в бетоні.

фундамент палі

Якщо раптом Ви самостійно робили такий фундамент і вийшли якісь косяки, а саме початок завалювати палі в сторони, то не сумуйте. У місцях осідання паль, копаємо траншею і робимо монолітну основу, яка з’єднує всі перекошені палі.

Як зробити ростверк під буронабивної фундамент

Ростверк нагадує, ніж стрічковий фундамент, як по вигляду, так і по своїй конструкції. Монтаж ростверків відбувається різними способами. В основному це залізобетонні, а іноді застосовують металеві конструкції. Ростверки бувають висячі, заглиблені і монолітні.

Етапи монтажу ростверку

Висота ростверку повинна бути не менше 30 см, і ширина природно більше товщини стін будинку на 50-70 мм.
Як і при стрічковому фундаменті встановлюємо опалубку, збиту з дощок або листи вологостійкої фанери.
Усередині опалубки виставляємо армований каркас і відзначаємо рівень майбутньої заливки бетону.
Далі йде заливка за всіма технологіями відповідним бетонних робіт.

Вообщем буронабивної фундамент з ростверком добре підходить для часто затоплюваних місцевостей, а також де холодні зими з великим промерзанням грунту. Та й технології не стоять на місці, так що довговічність це фундаменту вже збільшується, а при правильному зведенні з дотриманням всіх нормативів, він прослужить довго.

#Буронабивний#вібратором#грунту#залізобетон#копаємо#монтаж#особливість#паль#ростверком#траншею

Попередній запис

Наступний запис