VM

Будівництво і ремонт

Фундамент для будинку з піноблоків

17.05.2015 admin немає коментарів

Останнім часом для будівництва будинку все частіше застосовуються піноблоки. Якщо хто не в курсі, то піноблок — це будівельний матеріал, створюється з цементу, піску з додаванням піноутворювача. За щільністю поділяються на марки D300, D500, D1000. Сам по собі матеріал жаростійкий, і має нормальні звукоізоляційні показники. І відразу виникає питання, який робити фундамент для будинку з піноблоків.

Види фундаментів під будинок з піноблоків

Давайте з початок розберемося, які види фундаменту існують, а потім вже парканом, який фундамент краще підійде для будинку з пеноболоков.

Монолітний фундамент
Стрічковий фундамент
Пальово-гвинтовий фундамент

Монолітний фундамент — цей вид представляє цілісну монолітну плиту, яка заглиблена в грунт. Вважається найбільш кращим, він витримує великі навантаження, також йому не страшні не промерзання ґрунту, що не рясні опади.

Стрічковий фундамент — один з найпоширеніших видів фундаменту. Являє собою замкнуту залізобетонну смугу, зроблений під кожну несучу стіну. Він витримує, як і монолітний істотні навантаження, але на нього витрачається поменше будівельних матеріалів. Також стрічковий фундамент доцільно застосовувати, якщо у Вас в проекті є підвал, цокольний поверх.

Пальово-гвинтовий фундамент — він добре підходить, де існують торф’яні, піщані і глинисті грунти. До переваг можна віднести ціну, яка на 20% буде дешевше в порівнянні з монолітною плитою. Швидкий монтаж при невеликих обсягах дорівнює одному дню при механічній установці. Не треба вести земляні роботи. Існують і мінуси у цього фундаменту. У скельних грунтах такі роботи практично не проводяться. Гвинтові палі піддаються корозії, хоча підрядник дає гарантію 150 років.

Вибір фундаменту для будинку з піноблоків

Тепер приблизно знаємо, що з себе представляє, той чи інший вид фундаменту, і щоб конкретно визначиться який зводити фундамент для будинку з піноблоків, треба зіставити всі плюси і мінуси.

Монолітні фундаменти хороша пропозиція, але чи варто витрачати більше грошей на будматеріали, якщо можна обійтися меншими витратами.

Пальово-гвинтовий непогане рішення, але вони в основному застосовуються в районах крайньої півночі, де велика глибина промерзання грунту.

Для приватного будинку з піноблоків, на мій погляд краще підійде стрічковий фундамент. Він надає можливість відразу спроектувати підвал або гараж в цокольному поверсі.

Монтаж стрічкового фундаменту під будинок з піноблоків

Монтаж стрічкового фундаменту під піноблоки починається з розчищення території, де буде зводитися будинок.
Розмітка під стрічковий фундамент своїми руками

Земляні роботи

Після того, як зробили розмітку, починаємо рити траншеї під фундамент. Це можна робити, як вручну, також за допомогою екскаватора. Якщо риття йде другим способом, то підчищати і вирівнювати доведеться все одно вручну. Далі нам треба зробити подушку. Підсипаємо пісок і трамбуємо його. Подушка під фундамент потрібна для відводу вод, а також спучування грунту в зимовий час.

Установка опалубки

Опалубка для стрічкового фундаменту буває, як знімна, так і незнімна. До знімною відноситься щитова опалубка, зроблена з дощок або щитів водостійкої фанери.
Незнімна — це опалубка з пінополістерол захищає ґрунт від промерзання, ніж створює безпечні умови для експлуатації стін.
При установці, знімна опалубка повинна бути виставлена ​​рівно вертикально і добре распёрта.

Армування опалубки

В основному для армування стрічкового фундаменту для будинку з піноблоків, застосовується арматура перетином 12мм. Спочатку в’яжеться каркас опалубки за допомогою прутів арматури, хомутів і в’язального дроту. Після чого встановлюється в опалубку, де формуються стикувальні кути каркаса. Армований каркас повинен знаходитися 5см від опалубки.

Заливка бетону

Бетон заливається вручну, або за допомогою міксера шарами по 20 см, після чого добре трамбується з вібратором або простукуванням щитів опалубки, щоб не було бульбашок і пустот. Опалубка знімається після 10-15 днів після залиття, все залежить від погоди.

Гідроізоляція фундаменту

Щоб почати гідроізоляцію фундаменту необхідно дотримуватися деяких правил. Чітко знати рівень грунтових вод, а також експлуатаційні дані об’єкта будівництва. До способів гідроізоляції можна віднести, рулонний спосіб за допомогою руберойду, гідроізоляція рідкою гумою, штукатурна гідроізоляція.

Після того, як фундамент готовий можна починати зводити стіни з піноблоків.

 

#Армування опалубки#Гідроізоляція фундаменту#Заливка бетону#Земляні роботи#Монолітний фундамент#Пальово-гвинтовий фундамент#Стрічковий фундамент#Установка опалубки

Попередній запис

Наступний запис