VM

Будівництво і ремонт

Фундамент під дерев’яний будинок

08.05.2015 admin немає коментарів

Кожне будівництво будь-якого об’єкта починається з закладки фундаменту. Саме ця конструкція в майбутньому і буде грати одну з важливих ролей в надійності і довговічності самої споруди, це стосується і фундаменту під дерев’яний будинок, що ми в цій статті і розглянемо.

Ще на етапі проектування необхідно розібрати всі можливі нюанси, тим самим заздалегідь застрахувавши себе від несприятливих наслідків. Так, якщо фундамент під дерев’яний будинок був спочатку закладений неправильно, то велика ймовірність, що вже зовсім скоро він почне руйнуватися під впливом різних зовнішніх факторів. Пученіє грунту в зимовий час або підвищена вологість можуть в найкоротші терміни стати причинами передчасного ремонту. А адже уникнути безлічі проблем і великих непередбачених витрат можна на самому ранньому етапі будівництва.

фундамент під дерев’яний будинок види
Типи фундаменту які можна застосувати

Після того як прийнято рішення про матеріал будинку, наступним за важливістю питанням є вибір типу фундаменту для нього. При вирішенні даного питання слід брати до уваги такі чинники:

— Кліматичні умови, в яких розташовуватиметься новий будинок;
— Тип ґрунту;
— Висота протікання ґрунтових вод, серед яких можуть бути як всілякі струмки, так і тала вода, що накопичується під верхніми шарами грунту і поступово стікає при наявності навіть невеликого схилу.

Безумовно, важливу роль відіграє і фінансова складова. Слід розумно співвіднести купівельну спроможність майбутнього власника будинку і вартість застосовуваних матеріалів.

З урахуванням перерахованих вище критеріїв перевагу найчастіше віддається одному з трьох основних типів фундаменту: пальових, стовпчастих або стрічковому,
Фундамент палі

Фундамент палі під дерев’яний будинок

У США фундамент палі застосовується вже не одне десятиліття, але останнім часом він впевненими темпами набирає популярність і у нас. Причини, з яких будівельники все частіше вдаються до використання саме цього типу підстави, очевидні і прості:

— Економічність;
— Високі показники надійності;
— Швидкі терміни зведення.

Додатково до всього, фундамент палі відмінно пристосований під наші умови будівництва, що істотно полегшує роботи з його укладанні.

У більшості випадків фундамент палі під дерев’яний будинок буває двох основних видів: буронабивної, який також називають Буроін’єкційні, і гвинтовий.

Особливо органічно в загальну конструкцію дерев’яної споруди вписується буронабивної фундамент. Для його установки використовують труби з азбестоцементу на арматурному каркасі, залиті бетонною сумішшю. Труби не тільки надають форму і виступають як конструктивний елемент, але разом з тим виконують важливу несучу функцію, переносячи частину навантаження будівлі на себе.

Буронабивної фундамент приваблює своєю простотою і економічністю, підходить для розміщення в слабких грунтах, а також при зведенні двоповерхових дерев’яних будинків.

Щоб виготовити Буроін’єкційні фундамент палі, слід попередньо вибурен свердловини, глибина яких буде нижче максимального промерзання грунту. Потім можна приступати до безпосереднього монтажу азбестоцементних труб, в’язанні арматурного каркаса і подальшого з’єднання всіх структурних елементів палі в одну цілісну конструкцію за допомогою бетону.

Другий вид пальового фундаменту, гвинтовий, є найбільш вдалим рішенням у разі нестійкого грунту і нерівного ділянки. Ця особливість і виступає основною причиною широкого застосування гвинтового підстави для всіляких видів будівель з дерева.

Гвинтовий фундамент складається із сукупності несучих опор, роль яких грають сталеві палі. У нижній частині цих опор знаходяться гвинтові лопаті, що дозволяють фактично вкручувати палі глибоко в грунт, досягаючи найбільш ущільнених пластів, на які у результаті і буде спиратися вся конструкція.

В залежності від конкретних технологічних характеристик одна паля володіє вантажопідйомністю від 4 до 8 тонн. Цього цілком достатньо при будівництві стандартних дерев’яних будинків, нехай навіть і двоповерхових. При цьому конструкція гвинтового пальового фундаменту може виявитися недостатньо надійною для будівель з більш громіздких будівельних матеріалів, таких як газобетон і цегла.

При використанні такої методики по закладці фундаменту може бути цілком достатньо власних сил без допомоги важкої техніки. Проте в ході технологічної операції монтажу паль доведеться задіяти як мінімум три людини, сили яких в першу чергу будуть сконцентровані на укрученні несучих опор.
Стовпчастий фундамент

Монолітний стовпчастий фундамент по дерев’яний будинок

У разі якщо планується зведення сезонного дачного будиночка, то цілком буде доречно використання простого стовпчастого фундаменту. Нерідко цей тип вибирають і при будівництві, наприклад, невеликий лазні. Для таких дерев’яних будівель підходить незаглибленного форма стовпчастого фундаменту, перед закладкою якого необхідно досконально вивчити показники грунту. Якщо на місці планованого споруди переважають слабкі, сильно пучіністие грунту, то така конструкція буде недоцільна і доведеться зупинити свій вибір на одному з найбільш стійких типів фундаменту.

Стовпчастий фундамент складається з комплексу невеликих стовпчиків, які з кроком в 2 метри розташовуються по всьому периметру будівлі, під перегородками і несучими стінами. Самі ж стовпчики звичайно являють собою кам’яні, цегляні або залізобетонні куби з довжиною ребра в 40 см. Для їх установки роблять поглиблення об’ємом 0,125 куб. м, які потім щільно заповнюються щебенем.

Щоб з’єднати отримані стовпчики в єдиний блок, зводять так звану забирку, тобто нижній вінець споруди, оброблений спеціальними складами проти втрати тепла і для захисту від надлишку вологи.

Фундамент цього типу хоч і володіє такими важливими достоїнствами, як короткі терміни монтажу та приваблива економічність, проте у нього є і свої суттєві недоліки. Така підстава вельми чутливо до великих навантажень, а також за своєю конструкцією не передбачає можливість розміщення в будинку підвалу.
Стрічковий фундамент

Стрічковий фундамент під дерев’яний будинок

Найбільшою популярністю користується стрічковий фундамент. Він відмінно підійде навіть при будівництві на рухливих грунтах, при цьому відстань між поверхнею і підземними водами має становити не менше одного метра. У такому випадку конструкція надійно захищена від підйому ґрунту взимку навіть у регіонах, в яких тривалий час тримаються сильні морози. Особливість стрічкового фундаменту полягає в тому, що в холодні місяці він дозволяє будівлі рівномірно підніматися, а ближче до весни поступово повертатися в початкове положення.

У загальному вигляді стрічковий фундамент являє собою суцільну залізобетонну конструкцію, яка включає несучі стіни і осьові перегородки. Форма поперечного перерізу ідентична по всій своїй довжині.

Фундамент стрічкового типу може бути як заглиблений, так і мелкозаглубленний. Проте в переважній більшості випадків використовується саме останній. Відмінністю ж між ними є те, що заглубленная модель передбачає закладку нижче лінії промерзання грунту, а мелкозаглубленние, навпаки, вище.

Стрічковий мелкозаглубленний фундамент під дерев’яний будинок здатний витримувати великі навантаження протягом тривалого терміну експлуатації. Залежно від характеристик конкретної грунту траншея розташовується на глибині від 50 до 70 см. Переважна частина такої траншеї, тобто приблизно 20-40 см, засипається шаром піску. Добре утрамбований пісок виступає в якості часткової заміни пучинистого грунту, а також є надійною основою для укладання залізобетонного моноліту.

Крім несучих конструкцій будь-який якісний фундамент повинен включати в себе утеплювальні елементи і систему гідроізоляції. В особливо складних випадках, перш ніж приступати до закладення фундаменту, слід спочатку провести дренажні системи, що забезпечують зниження рівня ґрунтових вод.

#дерев'яний будинок#зведення#Монолітний стовпчастий фундамент#Стрічковий фундамент#терміни#Фундамент#Швидкі

Попередній запис

Наступний запис