VM

Будівництво і ремонт

Причини утворення висолів та їх усунення

23.01.2016 admin немає коментарів

Білий соляний наліт дуже часто псує естетичний вигляд фасадів будинків. Він зазвичай утворюється на стінах у щойно побудованих будинків у результаті переміщення по фасаду вологи з високим вмістом солі. Під впливом теплих атмосферних мас вода випаровується, а солі абсорбуються і кристалізуються на цегляній поверхні стіни. На фасаді будівлі з’являються білясті розводи, що псує його зовнішній вигляд. Крім цього, сольові кристали, розпираючи здесь стінки пор, можуть призвести до утворення тріщин і руйнування матеріалу. Тому боротися з появою білого соляного нальоту або висолами необхідно почати якомога раніше, ще на стадії проектування споруди.

Причини утворення висолів

Висоли можуть утворюватися внаслідок великого вмісту в матеріалі розчинних речовин, атмосферних опадів, капілярно піднімається вологи, змін температури повітря. При зниженні температури утворюються кристалогідрати, а під впливом вологих кліматичних умов волога довше випаровується з матеріалів на поверхні будівлі.

Сольовий наліт зазвичай змивається дощами приблизно за два роки. Але якщо немає бажання чекати стільки часу, є кілька народних методів від їх позбавлення. Можна використовувати розчини соляної, оцтової кислоти або нашатирного спирту. Перед обробкою поверхні потрібно її ретельно зволожити. Змивка з розчинів наноситься за допомогою звичайної кисті. Через 15 хвилин поверхню необхідно добре промити під великим напором води. На жаль, такий спосіб очищення малоефективний, оскільки вода, яка проникає всередину, сприяє появі нових висолів. Щітка, яка використовується при митті поверхні, може пошкодити або зруйнувати матеріал, вживаний в будівництві будівлі.

Як прибрати висоли

Є безліч інших методів боротьби з висолами, які більш ефективні і можуть бути використані на різних поверхнях з червоного або білого цегли, кераміки та бетону. Для очищення білого нальоту з фасадів використовуються різні гами і поєднання хімічних реагентів. Процедура виконується на сухих стінах при температурі більше 5-ти градусів. Зазвичай цей період триває з весни до початку осені. Для обробки поверхонь застосовуються суміші ПАР, містять поверхнево-активні речовини: неорганічні і органічні кислоти, що володіють універсальним дією. Очищення фасадів будівель відбувається під високим тиском водою з миючими або гидрофобизирующими добавками.

Гідрофобіація забезпечить, щоб вода не вбиралася в поверхню, а просто стікала у вигляді невеликих крапель. Тепер поговоримо про недоліки: оскільки в основі є силіконові з’єднання, на поверхні утворюється тонка плівка, що перешкоджає проникненню добавок всередину. Вона швидко руйнується під впливом атмосферних явищ, і процес утворення висолів знову поновлюється.

Є безліч ефективних засобів для боротьби з висолами, важливо лише дотримуватися деякі рекомендації, які допоможуть уберегти від їхньої освіти взагалі.

Рекомендації які допоможуть уберегти від утворення висолів

  У цементі повинно міститися якомога менше розчинних солей.
При кладці потрібно застосовувати густий жорсткий розчин, який не повинен розмиватися по лицьовій стороні цегли.
Кладку цегли не слід виконувати в дощову погоду, а після закінчення роботи постаратися уберегти від попадання вологи.
Будівництво будинку краще закінчувати до настання сезону дощів. Якщо будівля ще не побудовано повністю і поки без даху, його стіни необхідно вкрити руберойдом або плівкою. Не рекомендується допускати, щоб цегла був перенасичений вологою, а цегляна кладка промерзала.
Цемент і цементний растрів повинні бути без добавок. Краще їх виготовляти в теплу пору року.
Для кладки потрібно застосовувати свіжоприготований розчин.
Поверхня цегли краще протирати вологою або сухою щіткою, а не мішковиною.
Шов при облицюванні стін повинен бути втопленим не більше ніж на 7 мм.
Рекомендується застосовувати диспетчерські рідина, зокрема, для стін, де є виступаючі частини цегли або фасонні вироби.
Гідрофобізуючі склади — це водні розчини або емульсії кремнійорганічних сполук. Під їх впливом закупорюються капіляри виходу висолів. На відміну від інших гидрофобизаторов, ці сполуки не сприяють зміні зовнішнього вигляду матеріалу і не впливають на його газо- і повітропроникність. Поверхня матеріалу набуває водовідштовхувальні властивості і зберігає їх тривалий час. Такий склад, проникаючи в пори матеріалів, утворює на поверхні захисну плівку, яка зберігає його паропроникність. Наноситься склад пензлем на суху поверхню при плюсовій температурі повітря. Для досягнення необхідного ефекту достатньо всього однієї обробки цим засобом.

Попередній запис

Наступний запис