VM

Будівництво і ремонт

Будівництво підвалу

19.03.2015 admin немає коментарів

Підвал — це приміщення, яке знаходиться під будівлею нижче рівня землі. Використовувати його можна в різних цілях: для когось це льох для зберігання консервації та овочів, для когось це майстерня, хтось в підвалі облаштовує гараж, а хтось спортзал, сауну або житлову кімнату. Незалежно від майбутнього використання підвалу, він повинен бути міцним і сухим. Тому багато вимог пред’являють до якості будівельних матеріалів. Про них нам розповіли в компанії ЕксКонтейнер, яка займається модульним будівництвомhttp://www.excontainer.com.ua/modul/.

Стіни підвалу можуть робити з цегли або монолітного бетону.
Якщо стіни зводять з саману, то утворюються порожнечі заповнюються шлаком. Коли температура взимку опускається до -20 градусів, то стіну роблять товщиною до 51см. Якщо клімат більш суворий і температура взимку опускається нижче 20 градусів, то товщина стіни повинна бути не менше 64 см. 

Починати кладку цегли необхідно з кутів. Коли кількість рядів досягне 7-8, то після цього закладаються проміжки між ними. Під час укладання необхідно контролювати рівність стін, як по вертикалі, так і по горизонталі. Перш ніж укласти цеглу, його для кращого зчеплення з цементним розчином необхідно змочити водою, і намагатися не заповнювати повністю шви біля краю цегли. Це потрібно для подальшого штукатурення стін. 

Місця дверних прорізів перекриваються перемичками. Роблять їх з дерева (використовують дошку товщиною не менше 15см) або з бетону (роблять опалубку перевищує проріз по довжині на 60см). Якщо перемичку роблять з бетону, то в опалубку обов’язково укладають прути арматури і металеву сітку (це потрібно для збільшення міцності бетонної перемички). 

Якщо стіни підвалу робляться з монолітного бетону, то для цього раціонально використовувати знімну пересувну щитову опалубку. Її дуже легко зробити з товстих дощок. Через високу навантаження на опалубку товщина дошки повинна бути не менше 40см. Щит найкраще робити висотою 1,5 метра. Щоб стіна зсередини була більш рівною — з цього боку щит вкривають плівкою. Після установки опалубки в неї заливають розчин, який обов’язково містить цемент, шлак і пісок. Шари заливають товщиною 20см. Розчин твердне протягом 3 днів. Весь період затвердіння стіни необхідно зволожувати, інакше вони можуть потріскатися.

Коли стіни готові приступають до пристрою підлоги. Спочатку підлогу засипають дрібним щебенем і ретельно утрамбовують. Поверх щебінь найкраще залити бетонною стяжкою. При цьому варто стежити за тим, щоб підлога виходив рівним. Для цього найкраще використовувати виставлені по рівню маяки.

 

#підвал#пісок#приміщення#цемент#шлак#шлаки

Попередній запис

Наступний запис