VM

Будівництво і ремонт

Як зробити дренаж фундаменту

17.05.2015 admin немає коментарів

Як ми знаємо фундамент одна з невід’ємних частин будинку, але щоб він довго прослужив і грунтові води з часом не розмили його, потрібен дренаж фундаменту. Якщо, тим більше фундамент залитий з неякісного бетону, то на ньому будуть мати місце раковини, невеликі порожнечі, що з часом призведе до іржі і розпирання арматури фундаменту, а в наслідок і всієї споруди. Хочу відразу дати пораду, щоб проблем з фундаментом не було необхідно лити якісний бетон, приблизно такого маркування B20 F200 W6.

B20 — марка міцності бетону

F200 — кількість циклів морозостійкості

W6 — коефіцієнт водонепроникності

Бетон з такими показниками не буде вбирати в себе воду, як губка і надійно захищатиме арматуру.

Для чого потрібен дренаж фундаменту

Коли будинок будується на вологих ґрунтах, є можливість його сильною просадки, якщо наприклад, взяти грунт з піску, то він добре пропускає воду і вона може йти. Що не можна сказати про глину, яка при намоканні має властивості розбухати, збільшуючись в об’ємі при цьому піднімаючи сам фундамент. Також при замиканні ґрунтів може збільшуватися пластичність, це стосується в основному тієї ж глини та суглинку, де при тиску самої споруди на фундамент він просто продавлює шар грунту.

Обов’язково дренаж робиться, коли грунтові води знаходяться на рівні підошви фундаменту, за допомогою його ми відводимо їх.

Якщо грунтові води знаходяться нижче основи фундаменту, то потреба в дренажі відпадає. Але тут не все так просто, обов’язково треба враховувати підняття капілярної вологи підіймається від рівня грунтових вод за рахунок пір в грунті. Різниця в підняття капілярної вологи знову ж таки залежить від виду грунту.

При середньозернистими піску, висота підняття дорівнює 15-30 см, а якщо взяти тугіше глину, то підняття вологи доходить до 8 метрів. Капілярний осмос не досягає за день такого рівня, тут потрібен час. Якщо капілярний рівень буде підніматися вище підошви фундаменту, а точка промерзання грунту близько метра, тоді буде надаватися руйнівні дії на фундамент, а саме підривати і нахиляти фундамент, за великим рахунком це стосується стрічкового фундаменту. Якщо рівень грунтових вод вище основи фундаменту, тоді краще зробити фундамент за типом монолітна плита. Або робиться хороша гідроізоляція з бентонітової глини, включаючи підставу фундаменту і його боки, щоб волога ніде не підступала.

Як зробити дренаж фундаменту для відводу води

Як уже з написаного вище зрозуміли, що дренаж фундаменту самим головним чином робиться, щоб не розмокає грунт, також захист від попадання вологи на фундамент.

Робиться це просто. Навколо будинку копається дренаж в середньому 0.5 метра від фундаменту, і в одному із зручних місць робимо відведення в колодязь. Бажано щоб будинок знаходився вище рівня колодязя, куди буде стікати вода. З криниці можна за допомогою погружного насоса скидати воду в колектор стічних вод, коли рівень грунтових вод піднімається.

На саме дно дренажу лягає геотекстиль, щоб внаслідок замулювання не забивали труба. Зверху засипаємо шар щебінки дрібної фракції і укладаємо трубу, зверху труби досипаємо ще 10 см щебеню, все це справа загортається в геотекстиль. Також ще необхідно в місцях поворотів дренажної системи та на перехрестях зробити інспекційні колодязі, в які можна періодично заглядати, і прочищати за допомогою троса в разі засмічення дренажної системи.

Вообщем ось за такою схемою робиться дренаж фундаменту. Хочу від себе сказати наступне: «Завжди звертайтеся до фахівців, які чітко спроектують який заливати фундамент на даному грунті, щоб потім не почалися різні проблеми».

#арматури#місце#невеликі порожнечі#раковини#розпирання#фундаменту

Попередній запис

Наступний запис