VM

Будівництво і ремонт

Камінь для фасади

22.05.2015 admin немає коментарів

Штучний камінь для фасаду — оздоблювальний матеріал здатний повністю перетворити навіть саму звичайну будівлю. Завдяки йому будова отримає вишукане і багате облицювання за не більшу ціну.

Зовнішнє облицювання стін будинку натуральним каменем може влетіти в копієчку, а штучний фасадний камінь коштує в кілька разів менше і до того ж має переваги перед натуральним, наприклад — його монтаж більш простий.

Переваги облицювального штучного каменю

Як вже говорилося вище, вартість цього матеріалу значно нижче. Він має хороший запас, міцність і пластичність, відмінно тримає температурні перепади, в той час як натуральний камінь може потріскатися від різких стрибків температури.

Поверхня штучного каменю не має пор, тому на відміну від природного він менш гігроскопічний, тобто практично не вбирає вологу. Штучний фасадний камінь http://www.klinkerbud.com.ua/facingtiles випускається найрізноманітніших кольорів і відтінків, що дозволяє вибрати для свого будинку оригінальний варіант.

У разі пошкодження штучний камінь можна буде замінити на точно такий же, схожий за кольором, формою і розміром, чого не можна сказати про натуральний. У природі не зустрічаються абсолютно однакові предмети, тоді як штучний проводиться в спеціальних формах, що робить пошук схожого зразка легше.

Натуральний камінь важкий, що робить його транспортування складніше, а відповідно дорожче. Якщо додати до ціни натурального каменю вартість доставки, сума вийде чимала. Штучний камінь легше, і транспортування обійдеться дешевше, та й роботи з облицювання фасаду більш легким матеріалом проходять швидше.

До того ж фундамент будівлі не отримує додаткове навантаження. Штучний камінь для фасаду виходить легким не за рахунок пористої структури, а через спеціальні наповнювачі, які входять до його складу.

З чого роблять штучний камінь

Одна грань у штучного каменю завжди плоска і цим він схожий на звичайну облицювальну плитку. Саме цією площиною він кріпиться до поверхні. На цьому їх схожість закінчується, оскільки процес виробництва керамічної плитки і фасадного каменю різний.

Склад штучного каменю:
цемент М 400 або М 500;
пісок кварцовий;
добавки для збільшення вологостійкості і міцності;
наповнювач для зменшення маси;
вода.
 

Наповнювачем для полегшення найчастіше є керамзит, з його допомогою можна зменшити масу штучного каменю на 2/3, в порівнянні з бетоном.
В якості наповнювача може використовуватися не тільки керамзит, а й наприклад:
 

спучений перліт;
крихта керамічна;
натуральна пемза.
 

Штучний фасадний камінь продається з будь-яким з цих наповнювачів, однак ціна на них істотно відрізняється.

Виробляється декоративний камінь для фасадів за допомогою вібролиття — гумові форми заливаються сумішшю, склад якої описаний вище, після чого вона ущільнюється на вібростолі. Від вібрації важкі і міцні частинки суміші осідають на дні форми, створюючи нерівномірну міцність каменю, але максимальну біля зовнішньої поверхні.
 

Тильна сторона виробу виходить плоскою. Форми для виготовлення роблять з зліпків отриманих з натурального каменю.

Фарбування проводиться такими способами як:

фарба вводиться в безпосередньо до складу суміші;
в процесі виробництва забарвлюється тільки поверхню.

Фарбування поверхні поступається першим способом довговічністю, при пошкодженні каменю, на місці відколу буде видно внутрішня фактура. Однак саме такий спосіб дозволяє зробити саму схожу копію натурального матеріалу. Якщо барвник доданий в суміш, він не вигорить на сонці і його не змиє дощ, тобто він залишиться навічно.

Рекомендація!

Для облицювання фасаду будівлі вибирайте штучний камінь з введенням до його складу барвником, оскільки під впливом атмосферних опадів та сонця камінь з пофарбованою поверхнею в будь-якому випадку втратить вигляд.

Види штучного фасадного каменю

природна або колота форма, імітація природно утворення каменю: булижник, галька, осколки, валуни і т.п;
пилений — камінь стандартних розмірів має форму правильного паралелепіпеда, одна грань матиме фактуру         у вигляді відколу натурального каменю;
цегла — імітація старовинних або постарених керамічної цегли.

Характеристики штучного каменю

Основні властивості на які варто звернути увагу при виборі штучного фасадного каменю:

середня щільність;
водопоглащение;
морозостійкість;
міцність.

Міцність цього матеріалу залежить від якості додається до його складу цементу. Від показника міцності залежить не тільки термін його експлуатації, а й збереження при транспортуванні.

Додаткову міцність каменю надають спеціальні добавки. Морозостійкість штучного каменю = від 100 до 150 циклів, що відповідає будівельним нормам. Деякі виробники можуть заявляти і більш високі показники морозостійкості.

Фасад з штучним каменем

Звичайно можна купити і такі зразки, але все ж варто пам’ятати, що 150 це норма. Показник водопоглинання безпосередньо впливає на перші два. Чим менше вологи вбере матеріал для облицювання, тим більшою міцністю і морозостійкістю буде володіти фасад. Нормою вважається показник = 9%

Рекомендація!

Показник водопоглинання можна знизити, якщо обробити облицювання за допомогою гідрофобізуючих речовин.

Показник середньої щільності, в основному впливає на вартість штучного каменю. Чим легше вага, тим дешевше доставка і легше укладати, відповідно покупка обходиться дешевше.

 

#булижник#валуни#вартість#відмінно#галька#запас#імітація#керамзит#міцність пластичність#наприклад#натуральним#осколки#форма

Попередній запис

Наступний запис