VM

Будівництво і ремонт

Внутрішнє оздоблення стін декоративним каменем

09.05.2015 admin немає коментарів

Облицювання декоративним каменем на сьогоднішній день є одним з найбільш оригінальних способів перетворення звичного інтер’єру. Таке оформлення внутрішнього простору будинку підкреслює індивідуальність, бездоганний смак і матеріальний достаток його господарів, а також створює незвичайно затишний мікроклімат.

Декоративний камінь в інтер’єрі будинку

Найчастіше внутрішнє оздоблення стін декоративним каменем застосовується в передпокої, вітальні і на кухні. Декор з каменю може до невпізнанності змінити сходовий проріз, балкон чи лоджію. У будь-якому випадку вбрання для облицювання каменем приміщення має бути досить просторим.
Використання даного матеріалу дозволяє створити інтер’єр на будь-який смак -ізящно-повітряний, офіційно-строгий, вишукано класичний, авангардний. Характер внутрішньої обстановки визначається в першу чергу кольором, формою і фактурою облицювального каменю. Цей декоративний матеріал вдало комбінується зі склом, металом, керамічною плиткою, деревом і текстилем. Залежно від задуму дизайнера облицювання каменем виконується фрагментами, що дозволяє зонувати простір, або на всю стіну. Кам’яна кладка може бути зроблена у вигляді оригінального панно з орнаментом або абстрактним зображенням. Особливо стильно і затишно виглядають декоровані каменем приміщення за наявності спеціального місцевого освітлення.
Декоративний камінь привносить в будь-який інтер’єр енергетику живої природи. Тому в приміщеннях, декорованих таким способом, чудово виглядають кімнатні рослини, акваріуми і мініатюрні фонтани.
Плюси і мінуси декоративного каменю

Для декоративних робіт може використовуватися як натуральний, так і штучний камінь. Однак в останні роки штучний камінь користується все більшою популярністю зважаючи наступних переваг:

Доступна ціна;
Широке розмаїття виконань;
Невелику питому вагу;
Легка оброблюваність механічними способами — розпилюванням, різанням, сверловкой;
Довговічність;
Простота монтажу;
Можливість реставрації;
Гігієнічність.

У більшості випадків внутрішнє оздоблення стін декоративним каменем передбачає облицювання кутів, склепінь та інших архітектурних елементів. Тому податливість при розпилюванні дуже важлива для даного матеріалу. Невелику питому вагу штучного каменю значно полегшує процес кладки і дозволяє виконувати її навіть на стінах з гіпсокартону.
До недоліків штучного декоративного каменю можна віднести високу вартість у порівнянні з іншими оздоблювальними матеріалами (шпалерами, штукатуркою, плиткою) і менший, ніж у натурального каменю, термін служби.
Види декоративного каменю для внутрішньої обробки

обробка декоративним каменем кухні

Штучний камінь виготовляється переважно з гіпсу, піску, глини або цементного розчину із застосуванням спеціальних барвників. Завдяки сучасним технологіям штучний декоративний камінь може імітувати наступні натуральні матеріали:

Пісковик;
Річковий камінь;
Ракушняк;
Вапняк;
Базальт;
Туф;
Сланець;
Яшма.

Великою популярністю у покупця користуються також декоративні матеріали, що імітують деревне скол і цегла. Деякі види штучного каменю випускаються цілими колекціями. Наприклад, декоративний цегла включає наступні види виконання:

Античний;
Класичний;
Римський;
Мирський та інші.

Прототипом для створення каменю «деревне скол» послужило скам’яніле викопне дерево. Цей матеріал також проводиться в різних колірних виконаннях.
Виробництво декоративного штучного каменю сьогодні налагоджено на найвищому рівні. У зв’язку з цим не представляє ніякої складності вибрати підходящий матеріал за доступною ціною для кожного конкретного варіанту декору. Фірми-виробники декоративного каменю постійно працюють над створенням нових колекцій цього популярного оздоблювального матеріалу.
Як вибрати камінь для оздоблення

Обліцовачний камінь з легкого архітектурного бетону

Внутрішнє оздоблення стін декоративним каменем є відповідальною технологічною операцією. Тому, вибираючи декоративний камінь для оздоблення, слід в першу чергу звертати увагу на його якість. З цією метою необхідно уважно розглянути матеріал з близької відстані. На камені повинні бути присутніми контрастні кольорові переходи і численні вкраплення в тон. Саме завдяки такій забарвленням каменю декоровані їм стіна або колона виглядатимуть особливо ефектно.
Слід упевнитися, що на лицьовій поверхні каменя відсутні тріщини, пори, відколи, нарости, плями і сліди від кисті. Наявність цих дефектів свідчить про низьку якість товару. Тильна сторона каменю повинна бути достатня рельєфною для забезпечення якісної адгезії, але в той же час не повинна мати значних нерівностей.
Рекомендується перевірити наявність гігієнічного посвідчення на товар, звернути увагу на вік компанії-виробника і асортимент її продукції. Чим довше термін перебування компанії на ринку оздоблювальних матеріалів, тим більшої довіри з боку покупця заслуговує її продукція.
Не рекомендується вибирати найдешевший оздоблювальний камінь, для гарантії якості краще придбати товар середньої цінової категорії.
При виборі форми і фактури каменю слід керуватися розмірами і призначенням приміщення. Наприклад, камінь незначних розмірів дозволяє візуально зробити стіну більш високою і візуально розширити її. У той же час декоративний камінь великих розмірів візуально звужує простір приміщення.
Для приміщень з підвищеною вологістю (ванна кімната, туалет, кухня) слід вибирати декоративний камінь, виготовлений на основі цементного розчину. Штучний камінь з гіпсу підходить для облицювання стін в кімнатах і вітальні. Колір каменю повинен гармоніювати з навколишнім інтер’єром. Для класичної обстановки підходять м’які пастельні тони. Для створення інтер’єру в стилі модерн рекомендується підібрати камінь насиченого кольору з контрастними відтінками.
Способи укладання

кладка декоративного каменю на стіну

Укладання декоративного каменю може виконуватися двома способами — зі швами і без швів (встик). Вибір способу укладання залежить відмінних побажань замовника. Безшовний варіант укладання є швидким і простим. У той же час це досить копіткий процес, оскільки слід укладати матеріал максимально щільно з метою отримання монолітної поверхні.
Укладання з розшивкою швів є досить трудомісткою, але більш популярною, оскільки виконана таким способом оздоблення виглядає дуже ефектно.
Для облицювання стін в приміщенні в більшості випадків використовується спосіб укладання із збереженням швів. З цією метою камені укладаються на певній відстані один від одного. Для того щоб отримати рівні шви, між рядами каменів прокладаються однакові шматки пластику або гіпсокартону шириною не більше одного сантиметра. При даному способі укладання особливу увагу слід приділити кольором розшивки, якою будуть заповнюватися шви між каменями. Розшивання може бути виконана в тон основному каменю або, навпаки, контрастувати з ним за кольором.

#Античний#Базальт#вапняк#Класичний#Мирський#Пісковик#Ракушняк#Римський#Річковий камінь#Сланець#Туф#Яшма

Попередній запис

Наступний запис