VM

Будівництво і ремонт

Як вибрати штори?

31.05.2015 admin немає коментарів

Заходячи в кімнату людина перший погляд кидає на вікна. Вікна привертають до себе увагу не тільки картиною пейзажу знаходиться за ним. Але й своїм неповторним дизайном. Саме дизайн вікна допоможе підкреслити вибраний вами стиль кімнати, надати їй завершеність.

І звичайно в цьому, неоціненну допомогу надають нам штори. Вони потрібні не тільки для того, щоб закрити кімнату від протягу, сторонніх очей або яскравого сонячного світла. Це ще й важливий елемент дизайну інтер’єру, так би мовити необхідне доповнення до ансамблю обробки і меблів.

Вибір штор — заняття творче, існує кілька правил, які треба знати, щоб не робити помилок при виборі матеріалу, кольору, малюнка і фасону штор. Адже тільки вони приховають недоліки обробки і перетворять вікно і квартиру.

Правильно обрані штори допоможуть вам створити свій неповторний дизайн інтер’єру, який буде довподоби вам.

Як вибрати штори. Матеріали для штор.

При виготовленні штор велику роль відіграє тканина. Використовувана тканина може бути щільною або прозорою, однотонної або багатобарвним. Тканини використовувані при пошитті штор бувають — натуральні, штучні та змішані. З натуральних велику популярність має льон.

У Європі льон асоціюється з екологічно чистим житлом. Найчастіше при виробництві тканин з льону застосовують різні добавки, які покращують не тільки його зовнішні якості, але й міцність.

Зі штучних тканин фаворитами вважаються віскоза і поліестер з додаваннями льону та бавовни. Штори, зшиті з цих матеріалів не потребують будь то особливого догляду і відмінно драпіруються.

Чи не менше популярний і повітряний, але міцний флізелін, а так само різні кольорові сітки, які отримали широке застосування в інтер’єрах стилю «хай-тек».

Змішані матерії — це різноманітні шовкові та бавовняні полотна, у складі яких присутні як натуральні так і синтетичні нитки, в тому числі рафрі (натуральні волокна, одержувані з пальмового листя).

Перевагою штучних і змішаних тканин є те, що вони дуже практичні — міцні, легко прати, в більшості своїй майже не мнуться, мають величезний вибір фактури і кольору, піддаються декоративної обробці.

І все таки більш популярні штори з натуральних тканин, створені на основі акрилу і полістиролу. Вони володіють відмінною світлонепроникність, зносостійкістю і хорошими пиловідштовхуючими властивостями, не вимагають ретельної прасування і майже не вигоряють.

Класичними матеріалами для штор вже багато століть, вважаються саржа, шовк, велюр, оксамит, тюль, сатин, твід, тафта, ситець, льон і жаккард. Серед новинок виділяються: інтер’єрні тканини зі вставками з металізованої нитки, стислий тюль, яка переливається райдужна органза, тканини з обробкою з мотузки, соломи, вовняної нитки і гуми, матерії з малюнком, витравленим кислотою і т.д.

Вибір кольору, малюнка і текстури штор.

При виборі портьєрної тканини, слід брати до уваги розміри і пропорції приміщення, планування, форму віконних прорізів і рівень освітленості приміщення. Вертикальні смуги на шторах збільшують візуальну висоту стелі, що може бути дуже актуально для невисоких затемнених приміщень.

Горизонтальні лінії — здатні розширити кімнату, зробивши з короткої стіни з вікном довшу, тим самим, згладивши пропорції. При більш чіткому і контрастному малюнку, цей ефект збільшується. У невеликі і мало освітлені кімнати підійдуть штори світлих відтінків.

Якщо призначення кімнати дозволяє, то краще буде використовувати легкі напівпрозорі тканини, трохи переливаються або з приглушеним малюнком. Великі контрастні елементи обтяжують інтер’єр.

Основним девізом при облаштуванні такої кімнати — мінімалізм і простота. Чим легше дизайн, тим більше свободи і воздуха.Для просторих віталень, залів і спалень з великими вікнами і високими стелями діють трохи інші правила.

Що б велике приміщення стало більш затишним, слід вибирати пишні і довгі штори. Завжди можна поекспериментувати з драпіровкою, бантами, многослойностью тканин і т.д.

Якщо стеля не дуже високий, з елементами декору слід бути обережніше. Для того, щоб портьєри мали більш ефектний зовнішній вигляд, купуйте тканина з запасом.

Слід враховувати, що ширина полотна повинна в 2 — 3 рази перевищувати ширину віконного карниза, тоді вона буде вільно перекривати ширину віконного отвору, і розташовуватися м’якими вертикальними хвилями. Кожен відтінок має свої асоціації, настрій.

Вибираючи колір і малюнок, треба враховувати інтереси всіх мешканців приміщення, постаратися створити комфорт кожному. Теплі, сонячні і теракотові кольори допоможуть зробити вашу кімнату теплій, затишній і більше розташовує. Холодні блакитні, сині й сірі навпаки — охолоджують.

Дизайнери часто рекомендують використовувати скатертини та серветки з тканини штор, якими можна накрити журнальні столики, тумби, полиці стелажів і т.п. При виборі малюнка треба бути ще уважнішими.

На відміну від однотонного полотна, рисунок слід підбирати не тільки з урахуванням кольору, але також з урахуванням тематики інтер’єру і його масштабу, малюнок слід пов’язувати з орнаментом килимів та інших елементів вашого інтер’єру, що мають свої художні образи в оформленні.

#велюр#жаккард#зносостійкістю#існує#льон#оксамит#планування#приміщення#протягу#саржа#сатин#світлонепроникність#ситець#сторонніх#тафта#твід#творче#тюль#форму#шовк

Попередній запис

Наступний запис