VM

Будівництво і ремонт

Монтаж панелей ПВХ

10.12.2015 admin немає коментарів

В даний час особливої ​​популярності набули панелі з полівінілхлориду (ПВХ). Обумовлено це кількома причинами, зокрема, естетичним зовнішнім виглядом, демократичною ціною, довговічністю, практичністю і легкістю монтажу панелей ПВХ на стелю або стіни.

Як встановити панелі ПВХ на стіни і стелю

Отже, придбавши стеновые панели, можна приступати до їх монтажу. Зробити це можна самостійно або, звернувшись до фахівців. Як правило, фахівці зупиняють свій вибір на технології монтажу панелей за допомогою клею.

Даний спосіб зазвичай застосовується для кріплення пластикових аналогів при наявності рівної поверхні стін. Однак за відсутності досвіду рекомендується зупиняти свій вибір на монтажі панелей за допомогою спеціального каркаса — дерев’яної обрешітки.

Установка ПВХ-панелей на дерев’яний каркас — це досить простий спосіб облицювання стін в приміщенні. Готове стінні покриття буде відрізняти естетичний зовнішній вигляд і практичність.

Безпосередньо перед монтажем необхідно переконатися в наявності всіх необхідних для нього інструментів. Як правило, в цей перелік входить:

пила,
молоток,
саморізи та дюбелі,
дриль,
рулетка,
рубанок,
будівельний рівень.

Перед початком монтажу панелей ПВХ необхідно розрахувати їх кількість. Для цього вимірюється довжина стіни, яка і буде облицьована оздоблювальним матеріалом. Отримана величина ділиться, відповідно, на ширину однієї панелі. Підсумком і стане необхідна кількість планок для однієї стіни. Після цього можна приступати до виміру висоти стелі, тобто, висоту стіни від підлоги до стелі.

Під час усіх вимірів і підрахунків не варто забувати і про те, що з розмірів стін доведеться віднімати величини, рівні дверних і віконних прорізів. Крім того, розрахунок панелей для монтажу по периметру вікон і дверей рекомендується здійснювати окремим рядком.

Підготовчі роботи

Безпосередньо перед складанням дерев’яної обрешітки і монтажем панелей з ПВХ необхідно підготувати весь матеріал. Що стосується самих панелей, то їх не рекомендується розпаковувати відразу. Вони повинні трохи відлежатися в тому приміщенні, де і будуть монтуватися.

Варто звернути увагу: якщо перед покупкою зберігання панелей здійснювалося при мінусовій температурі, то відлежуватися їм доведеться не менше двох діб. Якщо температура була в діапазоні 0 + 10 ° C, то витримати матеріал коштує не менше 12 годин.

Розпаковуються всі необхідні матеріали також при кімнатній температурі, яка не повинна бути нижче + 10 ° C, дотримуючись очевидні запобіжні заходи. Так, слід здійснювати розпакування дбайливо, прагнучи не пошкодити покриття панелей. Витягуються вони поштучно через відкритий кінець коробки.

Комплектуючі для ПВХ панелей

Слід особливу увагу звернути на наступні моменти:

Установка дерев’яних грат може здійснюватися на нерівну поверхню, яка попередньо була оштукатурена. Це дозволить уникнути зайвих грошових витрат.
Рекомендується використовувати кріпильні елементи з покриттям з цинку. Вони забезпечують кращу якість і велику довговічність готової конструкції.
Збірка і монтаж каркаса для панелей ПВХ

Стіну або стелю необхідно розмітити, тобто, заздалегідь визначити місця кріплення дерев’яного каркаса. Після цього на відстані 0,5-0,7 м до поверхні стіни кріпляться дерев’яні рейки. Кріплення здійснюється за допомогою дюбелів або оцинкованих саморізів. Для правильного монтажу рейок використовується будівельний рівень. Якщо проігнорувати його використання, то поверхня з ПВХ-панелей може виявитися далеко не вертикальною, а загальний вигляд приміщення буде непривабливим.

При монтажі каркаса варто врахувати, що всі його елементи повинні розташовуватися перпендикулярно панелям з полівінілхлориду, тобто, під кутом в 90 °. Так само заодно можна зробити шумоізоляцію стін, проклавши матеріал у каркасі.

Технологія монтажу панелей ПВХ

Фахівці звертають увагу на ряд наступних нюансів:

Замість дерев’яних брусів для створення каркаса під панелі з ПВХ можуть використовуватися оцинковані металеві профілі. Однак необхідність застосування металевих профілів виникає лише при установці конструкції в приміщеннях з підвищеним ступенем вологості.

Якщо місце стику стіни і стелі планується оформити декоративним плінтусом, то попередньо необхідно змонтувати там кріпильний елемент. Після установки всієї конструкції в паз цього елемента і монтується декоративний плінтус.

При намірі закріпити на панелях-ПВХ якісь навісні елементи на стіну прибиваються допоміжні бруски.

Встановлюємо панелі

Монтаж панелей здійснюється в сторону отвору, будь він віконним або дверним. Рух монтажу відбувається зліва з відповідного кута кімнати. Початок монтажу здійснюється шляхом кріплення внутрішнього куточка і вставки в нього пластикової панелі. Після цього до дерев’яної обрешітки за допомогою скоб кріпиться поличка ПВХ-панелі. Усі наступні планки кріпляться за принципом «шип-паз».

Дуже важливо дотримуватися ряду правил під час монтажу ПВХ панелей:

Вертикальне положення першої панелі ПВХ необхідно точно проконтролювати рівнем, перш ніж закріпити її на обрешітці, так як від її правильного положення залежить точність установки інших планок облицювання.

Під час монтажу до повного прилягання панелей ПВХ один до одного необхідно ретельно ущільнити їх між собою.

При виникненні необхідності ПВХ-панелі можна вкоротити за допомогою пилки з дрібними зубами.
Установка панелей ПВХ своїми руками завершується закріпленням їх спеціальним плінтусом, що приховує стик між стінами, стелею і підлогою. При необхідності їм можна замаскувати і кабелі проводів. Остання панель ПВХ входить в кутовий паз або може бути замінена на пластиковий торцевий елемент.

#будівельний рівень#Дриль#молоток#пила#рубанок#рулетка#саморізи та дюбелі

Попередній запис

Наступний запис