VM

Будівництво і ремонт

Регулювання температури повітря в домі

14.03.2016 admin немає коментарів

Фанкойли являє собою пристрій, встановлюється який в приміщеннях різних призначень. Основною функцією фанкойла вважають регулювання температури повітря. З цією метою використовують також кондиціонер і теплові насоси.

Як правило, тепловой насос використовує тепло, яке розсіяно в навколишньому середовищі, а саме в землі, у воді, в повітрі. Так, в приводі насоса витративши всього 1 кВт електроенергії, отримати можна 3, а може навіть і 4 кВт теплової енергії.

У вхідному контурі по виду теплоносія насоси ділять на наступні типи:

— Насос з ґрунтовим контуром. Він має найстабільніший коефіцієнт перетворення, який не залежить від температури повітря, однак вимагає укладання грунтового колектора.

— Насос з водяним контуром. Він має стабільний коефіцієнт перетворення. Вся укладання підводу води обходиться значно дешевше укладання грунтового, однак вимагає наявності водойми поблизу об’єкта.

— Насос з повітряним контуром. Він має коефіцієнт перетворення, який залежить від температури навколишнього середовища, однак не вимагає установки яких-небудь додаткових контурів, за рахунок чого є найпростішим, а також недорогим в монтажі. При чому нижня температурна межа роботи таких теплових насосів становить до -20С.

Кондиціонери

Інертний кондиціонер — так називається мікрокліматична система охолодження приміщень, в яку входить фанкойл, тепловий насос і геотермальний контур. У разі інертного кондиціонера економічніше наповнити розподільник звичайною водою.

Інертні кондиціонери з урахуванням передових технологій (невеликого споживання електрики вентиляторами фанкойла і циркуляційних насосів) вживають набагато менше електроенергії, ніж звичайний кондиціонери. Застосування пасивного кондиціонування обмежує дорожнеча бурильних робіт і прокладання енергетичних колодязів — проте грунт до 3-4 ступеня буримости — в такому випадку можна бурити невеликими буровими верстатами з низькою собівартістю буріння — це підсилює ефективність застосування пасивних кондиціонерів.

Основні переваги теплових насосів:

По-перше, економічність. Справа в тому, що величина сумарного коефіцієнта перетворення всіх теплових насосів становить розбіг від 2 до 7,8.

По-друге, екологічність. Агрегат зовсім не спалює паливо, а значить, не утворюються і шкідливі оксиди. Крім того, фреони, що застосовуються в них не є небезпечними і для навколишнього середовища.

По-третє, універсальність. Вони мають унікальну властивість оборотності (тобто реверсивності). Влітку їх можна використовувати для охолодження приміщень або рідин.

По-четверте, безпеку. Всі вони вибухобезпечні і пожежобезпечні. Жодна деталь в теплових насосах не нагрівається до температур, які здатні викликати запалення палива.

Термін служби теплового насоса доходить до 25 років.

Термін окупності теплового насоса, як правило, 2,5-3 роки.
геліосистеми

В кінці статті хотілося б сказати і про геліосистемах, які часто використовуються в системах гарячого водопостачання в заміських будинках і котеджах. Геліосистема являє собою такий пристрій, який здатен перетворювати сонячне випромінювання в будь-які інші, придатні в експлуатації, різновиди енергії, а саме електричну і теплову.

Попередній запис

Наступний запис