VM

Будівництво і ремонт

Спортзал в дома

30.01.2016 admin немає коментарів

Облаштування місця для занять спортом в квартирі залежить від наявності вільного простору. Тому можна виділити окрему частину приміщення або зайняти під спортзал цілу кімнату, що не завжди раціонально.

Спортивне оснащення кімнати завжди залежить тільки від індивідуальних переваг її господаря. Любителям степа ніяк не обійтися без степ-дошки, для йоги необхідні килимки, а для інтенсивних занять на тренажерах потрібно вибирати ті тренажери, які допоможуть удосконалитися у бажаної області, для зайнять карате купляют кімано на http://www.mega-turnik.com.ua

Де розташувати
Розташування спортзалу в квартирі залежить не тільки від наявності місця, але і від характеру людини, якій він призначається. Для деяких людей, навіть за наявності вільної кімнати набагато зручніше влаштувати куточок в спальній або вітальні, щоб, наприклад, насолоджуючись телепередачами, крутити педалі велотренажера.

Вченими доведено, що перегляд улюблених передач і фільмів під час тренувань полегшує спортивні заняття.

Тільки застосувати цей постулат можна лише до занять на, так званих, кардиотренажерах, до яких відносяться бігова доріжка, гребний тренажер та ін. Більшість чоловіків, що люблять спорт, воліє мати кілька тренажерів в своєму будинку. Однак розмістити їх можна тільки в окремому приміщенні.

Для людей, які воліють спокійні заняття йогою, ціла кімната буде потрібно лише в тому випадку, якщо в будинку є дратівливі чинники, що заважають тренувань. Для всіх інших досить тихого куточка в походящей місці, наприклад у вітальні. А ось для занять аеробікою окрема кімната необхідна. І тут не обійтися без телевізора, який транслюватиме комплекс вправ. Однак і ці заняття можна перенести у вітальню, влаштувавши для цього відповідний куточок.

Оздоблення і освітлення

Після того, як прийнято рішення, в якому місці буде розташовуватися домашній спортзал, варто задуматися, як його обробити. Основою тут є підлога.

Для занять спортом треба вибирати нековзне підлогове покриття.

Найкраще підійде коркове покриття, яке імітує штучний паркет або паркетну дошку. Воно є одним з найбільш екологічних і міцних матеріалів. Покриття виготовляється з пресованої кори коркового дуба і володіє багатьма достоїнствами: добре ізолює шум, зберігає тепло і ніколи не буває холодним. Однак, якщо в кімнаті, де планується спортзал, вже лежить ковролін з низьким ворсом, то міняти його не варто, оскільки він також підходить за своїми якостями: легкий в чищенні, зносостійкий і забезпечує шумоізоляцію.

Наступним кроком при створенні спортзалу є оздоблення стін, які виконують функції звуко- і теплоізоляції. Важливість перший пов’язана з можливою музикою або гучною роботою телевізора, а також необхідністю заглушки шуму самих тренажерів. І тут також підійде настінне коркове покриття — воно захищає поверхні і від випадкових ударів. У загальній житловій кімнаті зону для занять спортом можна виділити, обробивши її цим же покриттям.

Після того, як створені умови для чистової обробки стін, їх можна обклеїти шпалерами або пофарбувати. Тут можливі різні колірні варіації, однак варто дотримуватися деяких правил — не варто робити стіни строкатими.

На думку фахівців, стіни найкраще робити нейтральних кольорів: світло-зеленими, блакитними або сірими. У такому приміщенні можна розслабитися, і під час інтенсивних тренувань ніщо не буде відволікати. Не рекомендується використовувати ексклюзивні матеріали, так як спортивна кімната пов’язана з активними рухами, які можуть пошкодити обробку.

Освітлення спортзалу в основному залежить від індивідуальних особливостей людини і характеру тренувань. Загальні правила говорять, що яскраве світло тонізує, а тьмяний — розслабляє і присипляє. У домашньому спортзалі рекомендується встановити регулирующееся освітлення, яке можна в будь-який момент змінити: яскраве — для інтенсивних занять і тьмяне — для спокійних.

Освітлення домашнього спортивного куточка переважніше зробити яскравим і насиченим. Таке рішення виділить зону спортзалу з навколишнього оточення кімнати і дозволить зосередитися на тренуванні. Найбільш яскраве світло необхідний в кімнаті без природних джерел світла, таких як комора.

Крім яскравості важливо врахувати розташування самих світильників. У спортзалі краще всього встановлювати точкові світильники і розташовувати їх рівномірно на стінах і стелі. Такі лампи дають розсіюючий світло, схожий з природним, що візуально збільшить кімнату, а це особливо важливо при важких навантаженнях.

Попередній запис

Наступний запис