VM

Будівництво і ремонт

Усунення тріщин на дереві

11.12.2015 admin немає коментарів

Деревина має властивість розбухати в результаті перезволоження і просто вичерпуватися надалі швидкоплинної сушки, перший процес сприяє збільшенню, а другий навпаки, зменшення обсягу деревного масиву. Перенасичена вологою деревина псується, таке дерево покривається пліснявою і починає гнити, однак і неправильно висушена деревина спотворюється, вона розсихається, тріскається і лопається по волокнах.

Уникнути передчасного псування дерева складно, але набагато простіше, ніж реставрувати спотворену деревину, відповідно по можливості деревний масив правильніше спочатку обробити, що захистить його від несприятливих впливів. Але нерідкі випадки, коли дерево все ж вимагає реставрації, потребує саме у відновленні растрескавшейся структури і це здійснимо навіть у домашніх умовах.

Самостійно відновити розтріскане дерево можна шляхом декількох способів реставрації вибір їх варто аргументувати саме особливістю дерев’яних виробів!

Як виготовити пасту для замазки тріщин в дереві

Закрити тріщини в дереві і усунути розколи в деревині можна як з демонтажем, так і без демонтажу відновлюваної деревної деталі, проте в обох випадках для роботи потрібно спеціальна клейка паста. Виготовити пасту для замазки тріщин в дереві дуже просто для цього потрібно столярний або ж казеїновий клей змішати з просіяного золою або подрібненим крейдою і довести його до однорідної маси, консистенції сметани.

Використовуючи таку клейку пасту можна усунути тріщину в обшивальною дошці, штакетіна, закрити розкол в рйеке, мостині і практично в будь-якому іншому дерев’яному виробі. Порядок робіт при цьому простий, реставруються деталь бажано демонтувати, ретельно прочистити її розкол, гарненько промазати його пастою і по можливості затиснути виріб в лещатах або затиснути його шляхом монтажу на колишнє місце.

У випадках, коли потрібно усунути тріщину в деревині без зняття відновлюваного вироби клейку пасту необхідно підготувати в щільної консистенції по в’язкості нагадує густий крем для рук. Такою пастою тріщини і розколи в деревині можна замазати, що не демонтуючи дерев’яні вироби, даний метод здесь буде рентабельний при реставрації великогабаритних виробів, таких як стіновий брус або несе колоду.

Попередній запис

Наступний запис