VM

Будівництво і ремонт

Водопостачання заміського будинку

20.07.2015 admin немає коментарів

Вибираючи метод водопостачання заміського будинку, виникає питання, а що ж краще центральне водопостачання, колодязь або свердловина. Незалежно від методу водопостачання, води вам потрібно багато і вона повинна бути чистою. Всього існує три способи, щоб отримати чисту воду на земельній ділянці.

водопостачання в заміському будинку

Центральне водопостачання
Ви щасливчик, якщо у вашому селищі є центральне водопостачання, адже це найпростіший спосіб облаштувати свій водопровід. Його вартість буде нижчою, ніж буріння свердловини або колодязя. Але центральне водопостачання в передмісті це, скоріше, рідкість.

Якщо у вас його немає, не варто зневірятися, адже недоліків у такої води більше ніж переваг. Вода, яка подається через центральне водопостачання вже давно не відповідає санітарно-гігієнічним нормам, і її прирівнюють до технічної.

Таку воду пити не можна. Часто вода в трубах подається під низьким тиском, що теж не дуже зручно. Ну і, звичайно, відсутність гарячої води в теплу пору року не радує, коли потрібно мити посуду, а води гарячої немає, то потрібно використовувати миючі засоби, дивіться цена тринатрийфосфат, і використовуйте у своїх цілях.

Свердловина
Буріння свердловини займе трохи часу, на відміну від колодязя або центрального водопостачання, протягом одного, максимум двох днів. Вартість буріння свердловини буде залежати від її глибини. У середньому, буріння свердловини здійснюється на глибині 15 метрів.

Кількість води в свердловині, як і в колодязі, залежатиме від того, в якій водоносний шар ви потрапили. Цілком може бути, що води з часом може стати менше або вона пропаде. У разі якщо у воді з’явився мул, провести чистку цілком нескладно. До вас приїде спеціальна машина, яка буде за допомогою труби відкачувати і закачувати воду. Таким чином, відбувається очищення вашої свердловини.

водопостачання в заміському будинку
У більшості випадків свердловина автоматизована, але її також можна використовувати вручну. Обладнати свердловину можна на вулиці, але краще це робити в будинку. У такому випадку ви приберете для себе багато проблем, які можуть виникнути, якщо свердловина буде перебувати на вулиці. Вода в свердловині, на відміну від колодязя, буде надходити тільки з того шару на глибину якої ми її пробурили.

Колодязь
Будівництво колодязя займе більше часу, ніж буріння свердловини. На нього робочим знадобиться п’ять-шість днів. В середньому колодязь копають на глибину трьох-п’яти кілець, в метрах глибина така ж. З точки зору чистоти та якості води, колодязь повинен бути глибиною в 10-15 метрів, тоді вода буде чистою.

Якщо ваш колодязь замулився, прочистити його нескладно. Очищення криниці відбувається практично так само, як і свердловини, з відзнакою, що після його чищення необхідно засипати шар щебеню з піском, який замулився. Колодязь може бути автоматизований або можна їм користуватися вручну.

водопостачання приватного будинку
Чистота води буде завісити тільки від того, яка буде вода в тому водоносному шарі, на глибині якого ви зробили колодязь. Чистота води не залежить від того буде це колодязь, або свердловина, хоча в криниці вода може бути з усіх верств, а не тільки з глибини, на яку він проритий, що негативно впливає на її якість.

Очисні споруди

Незалежно від способу водопостачання, який ви використовуєте, необхідно перевірити якість води. Адже це найголовніше. Візьміть воду з криниці, свердловини, або з-під крана і віднесіть її в лабораторію.

Тільки виходячи з цих показників ви зможете зрозуміти, наскільки ваша вода чиста. Якщо не все в нормі, тоді варто задуматися про фільтр. Очисні споруди необхідно підбирати індивідуально, виходячи з тих показників, які ви отримаєте в лабораторії.

Бажано перевіряти воду з колодязя один раз на три місяці, з свердловини — один раз на рік.

І пам’ятайте, тіло людини складається з води на 60%. Нехай у вашому будинку буде завжди якісна, чиста вода, яку ви будете пити із задоволенням.

#колодязя#Свердловина

Попередній запис

Наступний запис