VM

Будівництво і ремонт

Координатно-шліфувальний верстат

Координатно-шліфувальний верстат служить для точного і остаточного шліфування деталей штампів, прес-форм, форм для лиття під тиском і деталей машин.

На координатно-шліфувальних верстатах шліфуються деталі як з наскрізними, так і з глухими отворами, а також деталі з тонкими стінками і криволінійними пазами.

Обробка деталей на цих верстатах дозволяє майже повністю усунути трудомісткі роботи по обпилюванню профілю деталі до гарту і з доведення його після гарту. Якщо чистота робочої поверхні шліфованої деталі недостатня, доведення її замінюється порівняно нетрудомістким процесом полірування.

В особливих випадках після шліфування на координатно-шліфувальному верстаті може знадобитися доведення робочого профілю деталі, трудомісткість якої в порівнянні з доведенням профілю, обробленого вручну напилками, дуже мала.

shlifovalnij-stanok

 

Верстати мають координатний стіл, на якому закріплюється оброблювана деталь. Один з таких верстатів протягом багатьох років успішно експлуатується на одному з машинобудівних заводів Ленінграда. На верстаті шліфуються трудомісткі і складні деталі та штампи.