VM

Будівництво і ремонт

Шпаклівка гіпсокартону під шпалери

09.05.2015 admin немає коментарів

Важливим етапом ремонтних робіт є підготовка поверхонь до фарбування і обклеювання шпалерами. Популярним покриттям є гіпсокартон, оскільки він ідеально утеплює і вирівнює стіни і не вимагає брудної роботи, як при оштукатурюванні. Питання про те, шпаклювати чи гипсокартонное покриття під шпалери, кожен господар вирішує самостійно, проте фахівці рекомендують проводити шпаклівку. Якщо не шпаклювати поверхню, то при використанні світлих шпалер шви стануть помітні, і стіна буде виглядати не зовсім естетично. Крім того, через час старі шпалери буде складно прибрати, так як вони знімаються разом з картонним покриттям. Стіни доведеться оновлювати і обшивати гіпсокартоном заново. Тому легше видалити старі шпалери, якщо проведена шпаклівка гіпсокартону під шпалери. Після очищення старого полотна, залишається рівний шар, готовий до обклеювання новими шпалерами.

Яку шпаклівку необхідно вибрати?

Важливу роль при виконанні робіт по шпаклівці грає матеріал, від його якості залежить швидкість проведення процесів і результат.

Рекомендації при виборі шпаклівки:

Не придбавати матеріал з позначкою «для зовнішніх робіт». Така шпаклівка може призначатися для оздоблювальних робіт зовнішньої частини будинку, фасадів і містити шкідливі речовини;
Перевірити термін придатності матеріалу;
Не купувати дешеву шпаклівку, так як її витрата буде більше, а якість гірша;
Краще застосовувати готову шпаклівку, оскільки в сухому вигляді матеріал вимагає змішування з допомогою міксера і спеціальних ємностей. Готова суміш завжди приготовлена правильно і майстру легше з нею працювати.

Для вирівнювання поверхонь застосовують шпаклівки різного призначення. Існують наступні типи шпаклювальних матеріалів:

Вирівнююча шпаклівка (маскує помітні дефекти);
Шпаклівка для другого шару (перешкоджає відшарування першого шару, створює гладку і ідеально рівну поверхню);
Спеціальна шпаклівка для виконання робіт з забивання тріщин і стиків.

Вирівнююча шпаклівка може бути приготована з цементу, гіпсу або полімерних матеріалів. Слід врахувати, що у вологому приміщенні не доцільно застосовувати гіпсову шпаклівку, так як цей матеріал не стійкий до вологи. Краще використовувати цементну шпаклівку, проте вона при висиханні може створювати мікротріщини. Найбільш прийнятний полімерний матеріал, але він більш дорогий.

Найчастіше будівельники використовують фінішні шпаклівки від відомих виробників. Такі шпаклівки усувають найдрібніші дефекти і наносяться тонким шаром, що не перевищує 1-1,5 мм. Шари за допомогою «суперфінішних шпаклівок» ще тонше — менш 0,3-0,5 мм. Різноманіття шпаклівок дозволяє вибрати оптимальний матеріал і виконати якісні роботи.
Грунтовка під шпалери
Грунтовка гіпсокартону

Підготовчі роботи включають очищення поверхні від бруду і пилу, видалення неправильно вкручених саморізів. Далі усуваються дефекти — вм’ятини або подряпини замазують шпаклівкою. Грунтовка наноситься на цілий лист гіпсокартону, або вибірково грунтуються стики, кути і відремонтовані зони. Для виконання цієї операції буде потрібно валик і спеціальна грунтовка. Витрата матеріалу невеликий, одного шару зазвичай достатньо і ґрунтовку не знадобиться економити.

Шпаклівка гіпсокартону

Шпаклівка гіпсокартону під шпалери проводиться в кілька етапів, починаючи з підготовки поверхні, грунтовки, шпаклівки, і закінчуючи шліфуванням поверхні. Перш ніж нанести перший шар, грунтовка повинна добре висохнути. Оптимальна температура стіни — не менше 5 ?, інакше зчеплення шпаклювального матеріалу з гіпсокартоном буде нетривке. Краще використовувати відразу всю готову суміш у відрах, оскільки невикористана маса після зберігання стає непридатною. Якщо суміш готується самостійно, то для цього знадобиться дриль і міксер, приготовлену шпаклівку наполягають або застосовують відразу (вказано в інструкції).

Поради при проведенні шпаклювальних робіт:

Для зручності краще мати два шпателя — широкий і вузький. Широкий шпатель знадобиться для нанесення шарів і розрівнювання поверхні, а вузький необхідний для більш тонкої роботи і зняття залишків першого шару;
Для роботи в кутах знадобиться кутовий шпатель;
Можна використовувати будівельний рівень для того, щоб визначити, наскільки рівно покладені шари;
Обробку швів починають зверху, наносять шпаклівку на шви і поздовжніми рухами злегка вдавлюють у поглиблення. При виконанні цієї роботи не слід економити матеріал, оскільки після висихання шпаклівки на місці швів можуть утворитися ямки;
При нанесенні декількох шарів, наступний шар наноситься завжди після висихання попереднього.

Головна запорука успішної роботи — акуратність і терпіння, оскільки для обклеювання шпалер потрібно ідеально рівна і гладка поверхня. Для перевірки якості шпаклівки можна зробити контрольні мазки, це дозволить відчути матеріал і дізнатися його властивості (наскільки швидко схоплюється). Якщо дотримуватися правильний кут і натиск шпателя, то в результаті розгонистих рухів виходить гладка і рівна поверхня. Отримані незначні виступи легко прибираються абразивної сіткою.
Шліфування гіпсокартону
Шліфування гіпсокартону

Для отримання ідеально гладкої поверхні, гіпсокартон після шпаклівки шліфують за допомогою терки спеціального призначення з дрібним наждаковим покриттям. Однак слід обережно шліфувати поверхню, щоб не зняти занадто багато, інакше буде переглядатися картонне покриття.

Після цього процесу кімнату прибирають від пилу, потім наносять на поверхню гіпсокартону ґрунтовку. Гіпсокартон після проведення перерахованих робіт готовий до фарбування або обклеювання шпалерами. Слід пам’ятати, що всі процеси (очищення, шпаклівка, грунтовка, затирка) повинні проходити на сухій стіні і наносити кожен наступний шар після висихання попереднього. В іншому випадку можуть утворитися катишки, що негативно відіб’ється на роботі.

інструменти для шпаклівки гіпсокартону

Для проведення шпаклювальних робіт потрібні спеціальні інструменти — шпателі різної ширини, абразивна сітка, валик, терка. Для розрівнювання необхідний широкий шпатель, а для зняття зайвого шару шпаклівки або роботи у важкодоступних місцях знадобиться вузький шпатель. При роботі з кутовими з’єднаннями використовують кутовий шпатель або спеціальні пластикові або алюмінієві куточки. Рекомендують спочатку обробити всі кути, а потім наносити весь шар шпаклівки.

Для грунтувальних робіт застосовують валик, а для шліфування використовують тертку з дрібним наждачним шкіркою. Щоб зачистити поверхню або видалити зайвий шар, застосовують абразивную сітку. Готові поверхні слід з обережністю обробляти сіткою для уникнення появи дрібних подряпин. Якщо суміш готує майстер самостійно, то необхідно мати низькооборотних дриль і насадку — міксер.

Таким чином, шпаклівка стін з гіпсокартону під шпалери — важливий і копіткий процес, що вимагає вправності та вміння, від акуратності майстра залежить якість виконаної роботи. Ваш будинок стане затишним, красивим, а інтер’єр стильним і модним, якщо будуть використані найкращі матеріали, а процеси ремонтних робіт будуть проведені якісно і правильно.

#гіпсокартону#Шпаклівка#шпалери

Попередній запис

Наступний запис