VM

Будівництво і ремонт

Установка натяжних стель своїми руками

17.06.2015 admin немає коментарів

На сьогоднішній день велику популярність при оброці стелі набирають натяжные потолки. Батьківщиною натяжних стель прийнято вважати Францію.

Хоча винайдені вони були в Швейцарії в середині двадцятого століття, а у Франції технологія натяжних стель розвинулася і стала масовим виробництвом. У нас же натяжні стелі стали застосовуватися тільки в кінці дев’яностих.

Натяжна стеля — це натягнута між спеціальних профілів плівка. Така стеля має масу переваг перед звичайним  стелями.

Натяжну стелю легко мити, до неї не прилипне пил, тому що він не накопичує статичну електрику, яка і притягує пил до поверхні.

А так як тема сьогоднішньої статті монтаж натяжних стель своїми руками, то не будемо ходити навколо, а переходимо прямо до теми статті.

І так, установка натяжних стель своїми руками.

Починається монтаж натяжних стель з підготовки інструменту.

Інструмент знадобиться такий:

1) руки і голова (думаю вони на місці)

2) Перфоратор і шуруповерт

3) Рулетка і гідроуровень або лазерний уровень

4) Теплова гармата або будівельний фен

5) Ну і сама стеля (в сенсі натяжна) — профілі і полотно.

Сподіваюся такий інструмент є в наявності у будь-якого домашнього майстра. Будівельний фен або теплову гармату можна купити. Звичайно можна і позичити у знайомого, але якщо у вас є гараж, то гармата стане в нагоді не тільки для установки натяжної стелі своїми руками, але і що б обігріти гараж.

Профіль для натяжної стелі.

Профілі бувають пластикові та алюмінієві. Профіль алюмінієвий надійніше, красивіше і довговічніше пластикового, тому якщо робите для «себя» то використовуйте саме його. Профілі для натяжної стелі мають відмінності за способом кріплення полотна.

Для плівкового полотна — гарпунний, а так само клиновий і штапіковий, а для тканинного — кліпсові. Ще вони розрізняються за способом кріплення самого профілю. Є три види профілю — стельовий, стіновий і універсальний. Я думаю тут за назвою зрозуміло куди і який кріпити.

Рекомендується використовувати гарпунний метод кріплення натяжної стелі — він надійніше і практичніше. При гарпунному методі — по периметру полотна на спеціальному верстаті приварюється гачок з тієї ж плівки, що й стеля. Далі гачок чіпляємо за профіль і полотно стелі натягується.

При гарпуном методі полотно натяжної стелі повинно бути ідеально виміряне і розкрито. Розмір плівки повинен бути менше площі стелі приміщення на 7%. При клиновому способі установки натяжної стелі, полотно потрібно більшого розміру.

Просто після натягу полотна все зайве відріже. При штапікового (кулачковому) способі — плівка кріпиться в профілі за допомогою спеціальної стрічки, яка і забезпечує натяг стелі (використовується тільки на прямолінійних ділянках стелі).

Монтуємо профіль для натяжної стелі.

Спочатку розмічаємо лінію кріплення рівнем (лазерним або водяним). Потім по лінії кріпимо профілі до стіни дюбелями або саморізами (залежно від матеріалу стін). Кріплення до стін робіть по частіше — 7 — 15 см, а на стиках 1 -2 см.

Встановлюйте профіль, щоб по його нижній кромці, де прилягає плівка, не було виступаючих гострих елементів щоб уникнути розриву плівки. В результаті у вас повинна вийти кімната з профілем по всьому периметру приміщення.

Установка плівкового натяжної стелі.

Спочатку кімнату слід прогріти, за допомогою теплової гармати до 40 градусів. Тепер починаємо розмотувати плівку, головне не тримати ПВХ плівку поруч до теплової гармати. Починаємо кріпити плівку з кута який відзначений на плівці (базовий кут) при цьому розігріваючи плівку тепловою гарматою до 60 — 65 градусів.

Потім кріпиться протилежний по діагоналі кут і т.д. При монтажі натяжної стелі гарпунним методом заганяйте шпателем гарпун в спеціальний паз в профілі до замикання.

Не забуваємо при цьому розігрівати плівку. При інших методах монтажу кріплення до профілю проводиться штапіком, або спеціальним клином. Зайвий матеріал після закінчення монтажу відрізається. Коли приміщення і плівка натяжної стелі охолонуть, плівка розгладиться і придбає ідеально рівну поверхню.
 
Установка полотна тканинно натяжної стелі.

При установці натяжної стелі з тканини теплова гармата не потрібно. Спочатку треба зафіксувати полотно в профілі по середині. Край тканинного натяжної стелі повинен виступати з профілю приблизно на 5-7 см. Потім поступово, не більше ніж через 80 см. Підтягуючи і рівняючи рухаємося в обидві сторони, від середини кімнати до кутів, фіксуючи його в профілі.

По кутах тканинний натяжна стеля фіксується в останню чергу. При появі складок розгладьте їх за допомогою будівельного фена — круговими рухами прогрійте потрібне місце при температурі не більше 200 градусів і не перевищуючи відстані до фена 20 см.

Після завершення монтажу натяжної стелі залишається тільки відрізати зайве і встановити декоративні заглушки. Стелі на тканинній основі можна фарбувати акриловими фарбами, створюючи ефект хвиль, хмар і т.п.

Ось бачите, установка натяжних стель своїми руками може і не зовсім просте, але цілком реальна задача, яку можна виконати самотушки. Якісно встановлена натяжна стеля буде радувати вас і ваших гостей своїм не тьмяніючим кольором багато років.
#гарпунний#красивіше#кутів#надійніше#натяжна стеля#Перфоратор#стельовий#стіновий#фіксуючи#шуруповерт

Попередній запис

Наступний запис