VM

Будівництво і ремонт

Як спроектувати будинок самостійно, або краще найняти професіоналів?

21.05.2015 admin немає коментарів

У цій оглядовій статті ви дізнаєтеся, чи можна спроектувати будинок самому. А також ми розповімо, що обов’язково потрібно враховувати при складанні проекту будинку і які є варіанти для проектування будинку власними силами.

Що краще, найняти архітектора або спроектувати будинок своїми руками?

Відразу скажемо, що це питання з розряду: що краще вирізати апендицит одному своїми руками або краще відвезти його до лікарні. Але якщо з лікарями справа йде краще, то з питаннями типу проектування будинку, все набагато складніше. Кожен в подібній ситуації вважає себе занадто розумним.

Якщо ви не навчалися на проектувальника і ніколи не займалися цією діяльністю, то ви можете, звичайно, робити все що завгодно, але от тільки навряд чи це можна буде назвати проектом будівлі. Народним умільцям завжди все зрозуміло і вони відповідають, що впораються без проблем. Тільки не в кожного з них є точне розуміння як правильно робити проектування будинку, і жити потім вам, а не їм в тому спорудження що вийде в результаті.

Безумовно, проектування будинку варто замовляти у професійної компанії з власни архітектором з досвідом. Але й те теж потрібно поставити завдання, що само по собі теж можна назвати самостійним проектуванням будинку. Вам потрібно чітко уявляти собі і передати архітекторові всі побажання та особливості майбутнього будинку. Потрібно вказати які матеріали використовувати, з якими характеристиками (архітектурно-планувальне будівля). За вашим побажанням вже архітектор починає складати проект будівлі, який буде зрозумілий будівельникам. Дуже бажано, щоб архітектурне бюро надавало послуги з авторського нагляду за будівельними роботами, щоб виконроб ненароком чого-небудь не наплутав і не нафантазував.

Самостійно спроектувати будинок у вас не вийде. Мається на увазі остаточний інженерний план, за яким можна починати будівництво будинку. А ось намалювати такий собі ескіз майбутнього приватного будинку вам цілком під силу. Він і повинен лягти в основу проекту. Як ніяк будинок повинен бути побудований за вашим побажанням. Якщо ви все ж думаєте, що в змозі самі зробити проект будинку, то врахуйте наступні моменти. Проект будинку — це не тільки планування кімнат, фасади, форма покрівлі тощо. Це ще й всі комунікації: внутрішні і зовнішні. Що вже говорити про розрахунок конструкцій: товщина і конструкція фундаменту з урахуванням особливостей ґрунту, ферми, перекриття, балки. До того ж, щоб вам дали дозвіл на будівництво будинку, необхідно у відповідні державні органи надати повноцінний архітектурно інженерний проект в повному розумінні цього слова, а не схематичну картинку, намальовану від руки.

Як правильно спроектувати будинок самостійно?

Як спроектувати домни якщо вас не переконали вище зазначені аргументи, і ви бажаєте дізнатися як спроектувати свій будинок без допомоги архітектора, то для вас є рішення.

Для того, щоб самостійно спроектувати будинок є програма, яка допоможе зробити всі будинки на комп’ютері. Називається програма для проектування будинків Архікад. Крім неї можна знайти ще близько 6 аналогічних рішень, а то й більше. Називаються вони по іншому, але суть у них одна. В пошуковик вбиваєте запит «спроектувати будинок програма» чи якось так. Пошуковик вас обов’язково зрозуміє. Але все ж, до початку проектування вам потрібно бути готовими до наступних труднощів: взаємодія частин будинку з усіма внутрішніми і зовнішніми комунікаціями, розрахунок всіх без винятку вагових навантажень на несучі конструкції будівлі.

Ще одна вагома проблема — взаємодія будівельних матеріалів між собою. Справа в тому, що «на папері» все може відмінно, але на ділі, наприклад, може виявитися, що пластикові вікна навіть у дерев’яному будинку можуть створити нестерпну духоту.

Далі, припустимо, за допомогою програми ви розрахуєте вага будівлі вірно і воно не завалиться. Але ще існує безліч нюансів: гідроізоляція, шумоізоляція, теплоізоляція, проектування будинку з точки зору пожежної безпеки. Ще потрібно врахувати створення конструкцій на стадії проектування, які дозволяти захистити будинок від злому.

Але якщо є бажання спроектувати будинок самостійно, то потрібно для початку завантажити цю програму і подивитися, що у вас вийде. Кращим варіантом для створення вашого ідеального будинку, буде звернення до професіоналів таких як: проектно-будівельна компанія Winnerstroi, вони з професійним поглядом підійдуть до створення  будинку вашої мрії.

#балки#гідроізоляція#ґрунту#діяльністю#кімнат#перекриття#проектом#проектувальник#проектування#проектування будинку#спорудження#теплоізоляція#фасади#ферми#форма покрівлі#шумоізоляція

Попередній запис

Наступний запис