VM

Будівництво і ремонт

Правлячі інструменти

Крім алмазів, у вигляді окремих зерен для виправлення шліфувальних кіл широке застосування знайшли алмазні олівці, що представляють сплав вольфраму, міді та алюмінію зі вкрапленнями в нього алмазними крихтами. Застосування алмазних олівців значно знижує вартість правки.

Економічність застосування правлячих засобів визначається забезпеченням необхідної точності і заданої чистоти деталей, випуском заданої кількості деталей між правками або в зміну, а також витратою шліфувального круга і правлячого інструменту, віднесених на одиницю шліфованих деталей.

Найбільш важливими характеристиками інструментів і пристосувань для безалмазной правки шліфувальних кругів є надійність роботи і стабільність результатів правки.
Чистота шліфованої поверхні при правці інструментом з примусовим обертанням трохи вище, ніж при правці інструментом, що працює за методом обкатки.
Чистота шліфованої поверхні залежить від характеристики та розміру правлячого диска, конструкції пристосування для правки, а також від режиму редагування.

При правці металевим інструментом чистота обробленої поверхні нижче, ніж при правці абразивним правлячим інструментом в рівних умовах. Тому незважаючи на високу ріжучу здатність шліфувальних кругів, спрямованих блоком металевих дисків, їх рекомендується застосовувати при попередньому шліфуванні, так як чистота шліфованої поверхні виходить в межах 6-7-го класів.

Металеві правлячі диски виготовляються з інструментальних і легованих сталей, загартованих до твердості з = 60-64, а також з маловуглецевої сталі, цементованої на глибину 0,25-0,5мм і загартованої до твердості з = 56-60. На плоскошліфувальних верстатах такі диски застосовуються для виправлення шліфувальних кіл по прямолінійною твірною на остаточних операціях.

Хороші результати при правці шліфувальних кругів дає застосування металевих дисків в комбінації з абразивними правлячими інструментами, при цьому поліпшується геометрична форма кіл.