VM

Будівництво і ремонт

Застосування опорних полімерних ізоляторів

06.03.2016 admin немає коментарів

Опорний полімерний ізолятор — це конструкція, яка використовується для кріплення струмопровідних елементів до електричних лініях передач. На сьогоднішній день опорный изолятор такого типу широко застосовуються в багатьох країнах світу, включаючи і Україну. Полімерний матеріал, який використовується в даних ізоляторах, замінив собою фарфор, активно застосовувався в ізоляторах довгий час. Але з огляду на те, що на нього негативно впливали різні кліматичні умови, на підстанціях досить часто траплялися аварії. Застосування полімеру значно поліпшило функціональність підстанцій і зменшило кількість аварійних ситуацій.

Отже, опорні полімерні ізолятори відрізняються від порцелянових тим, що вони більш стійкі до хімічних впливів і температурних перепадів, а так само мають високий рівень гідрофобності. Все це в рази підвищує надійність ліній електропередач і стабільність роботи підстанцій.

Полімерні опорні ізолятори розрізняються за якістю, хоча і виглядають абсолютно однаково. Це залежить від того, наскільки відповідально приділяється увага якості виробленої продукції на тому чи іншому підприємстві. Справа в тому, що не всі виробники приділяють достатньо часу контролю якості, що й обумовлює відбраковування готових виробів. Так само це пов’язано з тим, що такі ізолятори на різних заводах виробляються різними способами. Однак варто зазначити, що, загалом, виробництво ізоляторів здійснюється на вищому рівні, поставляючи на ринок високоякісну і безпечну продукцію. Зазвичай для їх виготовлення сьогодні застосовують два способи: складання готових ребер або виливок всього вироби.

У виробництві ізоляторів з полімеру застосовують кремнійорганічне гуму і склопластик, які сприяють збільшенню терміну експлуатації електротехнічних виробів. Конструкційне будова полімерного ізолятора складається з ізоляційної частини, монолітного або трубчастого стрижня, оболонки захисту і фланця. Щоб надати виробу потрібну механічну міцність, жорсткість і домогтися надзвичайно ізоляційних властивостей, застосовується високоякісний полімер, що підходить для використання в тих чи інших умовах з урахуванням перетину використовуваних силових елементів.

Кожен виробник, який виготовляє такі ізолятори, часто використовує у виробничому процесі унікальні технології, розроблені на конкретному підприємстві. Наприклад, це може бути опресовування оконцевателей, нанесення захисного складу і т.д. Захисна оболонка на ізоляторах даного типу зазвичай має в своїй основі силікон, що надає їй високі водовідштовхувальні характеристики, стійкість до впливу корозії. Крім цього, вона легко піддається обробці.

Завдяки тому, що підприємства, зайняті виготовленням полімерних опорних ізоляторів розташовують спеціальними випробувальними стендами, в більшості випадків вдається уникнути випуску неякісної продукції. На таких стендах проходять випробування, як серійні вироби, так і знову розробляються зразки. Це дозволяє своєчасно усунути недоробки і виявити моменти, які потребують поліпшення.

Попередній запис

Наступний запис