VM

Будівництво і ремонт

Покраска. Головні етапи

14.03.2016 admin немає коментарів

Починаючи ремонт в квартирі, багато хто замислюється над тим, що краще використовувати для стін — шпалери або фарбу. Для багатьох відповідь очевидна — звичайно фарба!

Поклейка шпалер вважається більш простий, на неї витрачається менше часу, але з іншого боку, фарба надає найширші можливості по дизайну. Сьогодні виробники пропонують широку палітру відтінків, різноманітність видів фарб дозволяє надати стіні будь-який зовнішній вигляд, починаючи від звичайної гладкої поверхні і закінчуючи імітацією дорогої тканини і навіть мармурової поверхні.

Отже, для ремонту обрана фарбування стін в квартирі, але як зробити роботу своїми руками, не вдаючись до допомоги професіоналів?  Стаття про покраску  де професіонали зроблять все за вас. Все не так складно, як здається, треба просто дотримуватися такого алгоритму:

вибір типу фарби для квартири;
вибір дизайну стін;
процес фарбування, що включає в себе підготовку поверхні, дотримання основних етапів забарвлення.

Такий простий і складний вибір: яку фарбу купити?

Сучасні фарби для внутрішніх робіт відрізняються великим різноманіттям, зробити вибір не просто. Саме тому спочатку треба визначитися, який саме тип складу підходить для конкретного випадку. Сучасні фарби для стін можна розділити на 2 такі великі групи:

Фарби на основі розчинників. Подібні склади відрізняються водовідштовхувальними властивостями, поверхню можна легко мити за допомогою побутової хімії. Такий варіант підходить для фарбування дерев’яних або металевих поверхонь, але фахівці не радять застосовувати масляні фарби, так як для здоров’я вони не дуже корисні (чого вартий один лише запах розчинника під час ремонту!).

Фарба на водній основі є найкращим варіантом для проведення внутрішніх робіт. Вона екологічно чиста, при нанесенні на стіни і під час експлуатації абсолютно не виділяє шкідливих і токсичних речовин, тобто її можна з легкістю використовувати навіть для дитячих кімнат. Одним з головних переваг фарби на водній основі є те, що вона не пропускає вологу, але при цьому дозволяє стіні «дихати», сприяє захисту від освіти цвілі, плям вологості. Ще одним плюсом подібних складів треба назвати пожежна безпека.

Яку фарбу вибрати для оздоблення стін в квартирі?

Найкраще перевагу віддавати акриловим водорозчинних складів. Вони легко наносяться, після висихання стіну можна мити, використовувати для чищення побутові хімічні засоби і щітки. Рівень паропроникності високий, тобто під шаром фарби не буде накопичуватися конденсат, а саме покриття не почне відшаровуватися згодом.

Після того, як тип фарби обраний, слід більш уважно поставитися до складу. Сучасні виробники пропонують багатющий асортимент, покупець часто губиться. Але все не так складно, при покупці водорозчинної фарби треба звернути увагу на сполучну, тобто основний компонент складу. Така основа може бути:

акрилової;
латексної (тобто бутадіоновая);
поливинилацетатной (ПВА).

Найпростішими є фарби для внутрішніх робіт на основі ПВА. Ціна їх низька, але і якість не найкраще. Такі фарби бояться вологи, вони не стійкі до стирання. Їх не можна використовувати для кухні, ванної та туалету, балкона. Крім того, палітра дуже бідна, а колерованє треба проводити вручну.

Акрилові фарби є найпопулярнішими, так як вони стійкі до вологи і прибирання, не бояться засобів побутової хімії. Але їх не рекомендується використовувати для приміщень, де на стіни може постійно потрапляти вода, наприклад, для ванних кімнат. Але зате є багато видів акрилових фарб, за допомогою яких можна забарвити стіни з олійними, нікотиновими плямами. Після фарбування виходить матове благородне покриття з легким нальотом глянцю.

Латексна фарба для фарбування стін відрізняється багатьма перевагами навіть перед іншими водорозчинними складами. Саме такий тип покриття дозволяє створювати унікальні інтер’єрні рішення. Після нанесення латексної фарби можна отримати будь-яку фактуру, це може бути шовковиста вишукана поверхня або покриття, що імітує найдорожчі штукатурні суміші.

Попередній запис

Наступний запис