VM

Будівництво і ремонт

Підготовка і фарбування металевих виробів

23.05.2015 admin немає коментарів

Перш, ніж приступити до фарбування металевої поверхні або виробів, необхідно привести метал в божеський вигляд.

Найбільший ворог металу — це корозія, яка представляє з себе хімічну або гальванічну реакцію ззовні. Це можуть бути опади, розчини солей, які ведуть до поширення іржі, що якщо не вжити якісь заходи, то приведе до псування металевого виробу, який потім можна здати тільки на металолом http://keramet.ru/priem-metalloloma/.

У зв’язку з недопущенням іржі проводиться цикл робіт, по очистці, шліфування, а потім застосування грунтовки.

Якщо наприклад взяти сталь, то вона може бути легованої (нежарвейка) і вуглецева. У легированную сталь додають деякі елементи, як хром, який і надає захисний шар окису. Поверхня з цього металу не вимагає грунтовки і відрізняться хорошою зчіпкою з фарбами.

Вуглецева сталь більш схильна до корозії, якщо ще перебуває в місцях підвищеної вологості. Іржу з цього металу можна відчистити за допомогою металевої щітки, або застосовують морільную кислоту, можлива також термічна обробка. Після чого грунтується поверхню фарбами, в які входять антикорозійні пігменти, як тільки шар підсох, наноситься фінішний шар потрібного кольору.

Інший метал, як цинк служить довше, і корозійному впливу піддається менше, для фарбування його застосовуються епоксидні і алкідні фарби, які стійкі до лужного середовища.

Раніше вважалися одними з кращих фарб для фарбування металу нітроемалі. Плюси їх тому, що швидко сохнуть, але, як показала практика, вони чутливі до вологості. Цією фарбою не рекомендують фарбувати вентиляційні труби.

Метал, що піддається впливам високих температур, краще покривати кремнийорганическими емалями, які відмінно витримують температурні перепади. Вони використовуються при фарбуванні радіаторів, батарей опалення, де після фарбування присутній блиск.

Також для захисту металевих виробів від корозії, використовують різні лаки на бітумній основі. Наносяться вони пензлем, або за допомогою розпилювача, якщо фарба загусла, то треба розбавити скипидаром. Ці методи, які наведені вище відносяться до пасивної захисту металевих виробів, шляхом нанесення захисного шару, який перешкоджає доступу кисню.

Активний захист в себе включає спеціальні інгібітори уповільнюють процес окислення, чим більше частка інгібітора у складі, тим довше метал не буде схильний до корозії. Якщо порівняти з пасивною захистом, який до 5 років максимум, інгібітори захищають металеву поверхню до 15 років. Довговічність покриття досягається високою еластичністю, стійкістю до виникнення тріщин.

На замітку:

При нанесення фарби, поверхня повинна бути ідеально чиста і знежирена.
Щоб поверхня була ідеальною, вирівнюйте ґрунтовкою, а не фарбою.
Не забувайте про заходи безпеки при шліфовці і фарбувальних роботах.

#антикорозійні пігменти#батарей опалення#використовують#виробів#корозії#корозія#необхідно#опади#очистці#радіаторів#розчини солей#термічна обробка#шліфування

Попередній запис

Наступний запис