VM

Будівництво і ремонт

Що треба знати для вибору навантажувача?

11.04.2015 admin немає коментарів

Фактор ціни при виборі навантажувача, як і будь-яких інших технік, відіграє важливу, часом першорядну роль. При виборі навантажувача частіше керуються принципом мінімізації витрат. Зазвичай кажуть про співвідношення ціни і якості. Важливий ресурс навантажувача. Кращі виробники декларують термін служби в 16 … 20 тис. Мотточасов (т. Е. 10 … 12 років при однозмінній роботі), однак на практиці зустрічаються моделі, які відпрацювали по 40 … 45 тис. Мотточасов.

Ціна відносно недорогих навантажувачів вантажопідйомністю 1,5 тонн з висотою підйому вил 3 метри без особливих опцій коливається в межах 10-18 тис. Дол., А більш надійних і досконалих моделей 18-30 тис. Дол. При цьому термін служби останніх більше і становить 15-20 років, природно, при відповідних умовах експлуатації і належному сервісному обслуговуванні.

Як можна заощадити при покупці навантажувача? Вважаючи найважливішою характеристикою вилочного навантажувача його низьку вартість, Ви економите тільки один раз, у момент покупки. Якщо поглянути хоча б на крок вперед і підрахувати у скільки потім обійдеться сьогоднішнє придбання, то готуйтеся до того, що належить переплачувати: за часті ремонти, постійні простої, запчастини, пальне та мастильні матеріали. Адже дешевий навантажувач, як і дешевий автомобіль, гарний тільки за критерієм, такому як ціна.

У підсумку витрати будуть рости як сніжний ком, і за кілька років такої «економ-навантажувач» перетворюється на пожирателя Ваших грошей. Вартість сукупного володіння дешевим навантажувачем вище, ніж більш дорогим. Різниця може доходити до 25-30% для найбільш популярного дизельного вилочного навантажувача вантажопідйомністю 1,5 тонни. І це в прямому подорожчанні, без обліку простоїв і часу, витраченого на пошуки запчасти для погрузчиков.

Покупка на замовлення вийде трохи дешевше. Треба тільки внести передоплату і чекати. Однак тут виникають відразу три питання:
• Як довго доведеться чекати? Адже можливі затримки у виробника, на митниці, транспортні проблеми на будь-якій ділянці шляху доставки.
• Де знайти тимчасову заміну погрузчику, якщо техніка потрібна терміново?
• Хто дасть гарантію, що за час очікування фірма-продавець не збанкрутує і не зникне разом з отриманою передоплатою?

Якщо ж купувати навантажувач зі складу, то можна:
• Побачити техніку «в живу»
• Повністю випробувати машину в роботі
• Вибрати найбільш підходящу модель
• Також доглянути щось ще
• Забрати машину відразу після оплати.

Але, як кажуть, все має зворотний бік. Може виявитися так, що на складі не виявиться потрібної комплектації або машини з необхідними характеристиками. Тоді краще вибирати продавця з великим складом, на якому є в наявність не менше сотні навантажувачів широкого діапазону вантажопідйомності. Тоді є всі шанси підібрати саме те, що потрібно. І найкращий варіант, коли сервісна служба продавця зможе встановити необхідні навісні (змінні) пристосування. Тоді клієнт отримує навантажувач, «заточений» під його технічне завдання.

«Авось» може дорого обійтися! Більшість споживачів в момент покупки навантажувача рідко замислюються про його сервісному обслуговуванні. З цим погодиться будь-який продавець спецтехніки. Регламентне технічне обслуговування та ремонт представляються покупцями такими подіями, які якщо і настануть, то в дуже віддаленому майбутньому. Проте сувора реальність така, що, продаючи навантажувач за низькою ціною (а то і демпінговою ціною), фірма-продавець навряд чи забезпечить регулярну поставку «рідних» запчастин і сервіс за стандартами виробника («взяли задешево і ще чого то вимагають»).

Гарантувати нормальну роботу вилочного навантажувача без простоїв можна тільки в тому випадку, якщо у продавця є власний сервісний центр, виїзна сервісна служба і склад запчастин. Це трюїзм, але його доводиться повторювати знову і знову — дешевий навантажувач знаходиться там же, де і безкоштовний сир!

Іншим важливим міркуванням є вибір виробника! Наприклад, дуже відомі марки болгарських навантажувачів вражають прийнятною ціною, але це знову оманливе враження. При навіть середньої інтенсивності використання болгарського навантажувача всі «накладні» витрати починають стрімко врівноважувати його вартість з ціною на більш дорогі навантажувачі, спочатку здалася завищеною.

Кількість замінних вузлів, цілих механізмів відрізняє болгарські навантажувачі від більш дорогих побратимів в рази, не кажучи вже про термін служби, який в середньому в два рази менше у болгарських навантажувачів. Так який же тоді навантажувач краще? На чому зупинити свій вибір? — Задасте Ви питання. На сьогоднішній день відомо наступне:

Кращі в світі навантажувачі виробляються в Японії
Коштує така вантажна техніка досить дорого, від 18 до 200 тис. Доларів, але і без ремонту може спокійно пропрацювати 12-15 років, а до капремонту і взагалі років 20, тому й набирає обертів пропозицію були в експлуатації японських навантажувачів, які довели свою високу надійність і ще більш меншу вартість, володіючи високим співвідношенням ціна-якість-ліквідність.

Європейські виробники навантажувачів виділяються своїми машинами, як оригінальністю технічних рішень, так і цінами на них, особливо в більшу сторону, через курс євро. Корейські та китайські виробники, не завоювали ринок навантажувачів, так як ціни на їх продукцію можна зіставити з японськими навантажувачами, а якість і надійність такої техніки залишає бажати кращого при експлуатації в наших умовах.

#момент#навантажувач#обслуговування#подіями#сервіс#сервісний центр

Попередній запис

Наступний запис