VM

Будівництво і ремонт

Дом із бруса своїми руками

10.12.2015 admin немає коментарів

Сьогодні, я розповім про те, як побудувати дома из бруса своїми руками, на  прикладі. Як завжди, я старався зробити статтю найбільш інформативною, тому весь процес описав у вигляді декількох етапів з додатком найцікавіших рекомендацій і порад. По ходу статті, я буду робити деякі важливі зауваження, а також звертати вашу увагу на істотні моменти будівництва.

Підготовка до будівництва

Відразу придбайте собі бензопилу. З нею робота піде на багато швидше. Сподіваюся, що ніхто з вас не додумається пиляти брус в ручну. Для заготівлі бетонної суміші, купіть бетономішалку. Вона теж здорово заощадить час. Основна робота займає 1 сезон. Отже, будуємо будинок з бруса своїми руками.

Перший етап будівництва будинку з бруса

Зверніть увагу на те, що перш ніж прокладати клоччя між брусом, її треба нарізати. Паклю ми згортаємо «вдвічі». Я знаю, що є такі умільці, які згортають паклю вчетверо. Але ми вирішили згортати саме так. Після того, як ми поклали оклад, ми почав встановлювати бруси під перегородку. Брус окладу знизу вже просякнутий і покладений на руберойд.

Типи з’єднань бруса

Тепер, я хочу звернути вашу увагу на те, як збираються кути зрубу. Кути зрубу збираються в «косу лапу» і затягуються скобою. У паз лапки ми обов’язково прокладаємо клоччя. Хоча вважається, що на накладному вінці це робити зовсім не обов’язково. Але ми робимо.

Далі, давайте подивимося, як правильно з’єднувати брус під перегородки. Отже, брус під перегородки включається т.зв. «сковороднем». По-іншому ця врізка називається «ластівчин хвіст». З’єднання дуже і дуже надійне!

Просочення окладного вінця здійснюється чудовою рідиною проти гниття. Вона абсолютно безбарвна, і ми в неї додали трохи морилки, щоб її було хоча б видно і ми розуміли, де вже просочили брус, а де ще немає.

Покладений оклад і укладені лаги. Зверніть увагу на те, що у великих кімнатах лаги здвоєні і скріплені між собою так званими «глухарями». Всі лаги просякнуті рідиною, про яку я згадав трохи вище, і тепер настав момент укладати перший вінець. Брус між собою з’єднується дерев’яним шконтамі. Які закалачіваются в нього з величезним зусиллям.

Після того як зроблено перший ряд бруса, а також тимчасову підлогу по балках, щоб було зручно ходити ми приступили, безпосередньо, до збірки вінців зрубу. До досить монотонної і тривалої роботи.

Будинок наш потихеньку зростав. Прибував вінець за вінцем. Всі вінці ставляться на шконтах. Кути з’єднуються в торцевій притул з гребенем (саме так і називається). Щоб вам було зрозуміліше, то цей кут досить міцний і не продувається вітром.

Нарощування бруса по довжині відбувається методом «торцевої притул з гребенем». Це теж дуже міцне і непродуваемое з’єднання, а собою він представляє ту ж «косу лапу» тільки поставлену вертикально і знаходиться він не у кутку будинку, а по середині стіни.

Міжкімнатні перегородки робляться з тоншого бруса. Вони точно також скріплюються між собою шконтами. А в наружнюю стіну вони врізаються методом «ластівчин хвіст». Цей метод я вже згадував раніше.

шконт для бруса

Я пропоную подивитися як відбувалася підготовка отворів для шконтов. Беремо дриль з товстою насадкою по дереву і просвердлюємо отвір заданої глибини. Так, щоб вхідний шконт з’єднав брус і лежащий під ним брус.

Ще приклад, як забиваються шконти в отвори, зроблені дрилем в брусі.

Коли ми досягли 11 ряду вінця, то ми підняли ліси з рівня підлоги на рівень 10 ряду. Стало набагато зручніше працювати. Тепер ми працювали на великій висоті залишилося вже десь менше половини зрубу.

Ви напевно задалися питанням, а як же піднімати брус на одинадцятий ряд і ще вище? Ми відповімо на це питання. Ми зробили щось схоже на пристосування по-якому можна тягнути брус вгору. Таким «розумним» підходом користувалися по-моєму … загалом, десь користувалися. Тільки там тягнули 20-ти тонні камені. А ми тягнули брус. Ось так.

Другий етап будівництва будинку з бруса

Отже, тепер настав другий етап будівництва будинку з бруса. Ми закінчили зруб. Підняли вгору перекриття, поставили їх на свої місця, закріпили, і зробили прямо по ним тимчасовий настил. На якому збирали крокви. Це значно зручніше, ніж збирати крокви внизу, а потім як мурахи тягти їх на таку висоту. Після чого  приступили до розмітки.

Ми зробили перший крокви і тепер ми піднімаємо її, щоб закрипіти її на своєму місці. Зверніть увагу, що праві і ліві боки крокв закріплюються дошкою на місці, щоб вони не дай бог, нікуди не впали.

Крокви будинки з бруса

Зверніть увагу, що крокви нагорі ми скручуємо болтами. Це з’єднання значно надійніше цвяхового, плюс до цього дуже добре тримається і, що найголовніше, легко виконується.

З нижнього боку крокви ставляться на балку, закріплюються цвяхом на 200 мм. в підготовлені отвори і вже після цього затягуються скобою дуже щільно.

Скоро вже можна переходити до решетування, а саме це додасть дому майже закінчений вигляд.

Найголовнішим останнім етапом ми покривали дах будинку. Для цього ми простилили дві смуги руберойду і одну смугу заліза. Потім знову руберойд і знову залізо. Так щоб завжди зберігалася частина вільної даху і було легко лазити. Залізо прикручуємо шурупами під колір. Шурупи для кріплення даху предсталяют собою вістря, тобто вістря у нього свердло для кріплення заліза до дерева, під капелюшком є ​​спеціальна гумова прокладка і головка у нього зроблена під торцевий ключ, насадка для якого кріпиться в дриль. Я думаю ви дуже легко з цим розберетеся.

Ну що? Я думаю все, що я вам хотів розповісти. Таким ось чином ми зробили будинок з бруса своїми руками.

#брус#дом#дом із бруса

Попередній запис

Наступний запис