VM

Будівництво і ремонт

Вибір і монтаж дренажної системи

08.07.2015 admin немає коментарів

Досить часто доводиться стикатися з тим, що на певній ділянці в грунті присутня величезна кількість зайвої вологи, в результаті чого садити на такому грунті які-небудь рослини або культури просто неможливо.

дренажні системи
Також волога може негативно позначатися на міцності і довговічності фундаменту, а якщо в будинку присутній підвал, то він, швидше за все, постійно буде затоплений. Тому для видалення зайвої вологи з ділянки необхідно виконувати облаштування якісної і надійної дренажної системи.

Яку систему вибрати?
Існує досить багато різних видів дренажних систем, причому конкретний вибір VODEKO — Все для водоотведения отопления и канализации. Певні конструкції повністю залежить від того, з яких причин в грунті з’явилося багато води. Відповідно, дренажна система може бути поверхневої або глибинної системи.

дренаж будинку
У першому випадку здійснюється ефективне відведення з ділянки води, яка утворюється в результаті різних атмосферних опадів, тому скупчується на поверхні у вигляді калюж і мулу. Глибинна система призначена для захисту споруд та насаджень від негативного впливу ґрунтових вод, які можуть проходити поруч з поверхнею води.

Тому перед безпосереднім вибором певної дренажної системи необхідно провести дослідження і аналізи грунту, щоб зробити правильний вибір например вибір трубы ПВХ.

Особливості створення поверхневої системи
Дана конструкція по-іншому називається лівневка, причому вона може бути точковою, а також лінійної. Лінійна система складається з певної кількості літаків, які укладаються під різними скосами, які є на ділянці. При цьому вони ведуть до спеціального зливового колодязя.

Найчастіше такі лотки закриваються спеціальними гратами, щоб не відбувалося їх засмічення різним сміттям. Точковий дренаж складається зі спеціальних водозбірників, що з’єднуються один з одним за допомогою труб, які розташовуються під землею. Така система не зможе ефективно збирати воду з усього ділянки, тому найчастіше облаштовується в тих місцях, де регулярно спостерігається велике скупчення води.

Специфіка створення глибинної дренажної системи
Перед безпосереднім монтажем різних елементів даної системи потрібно виконати певні роботи, пов’язані із створенням схеми. Для цього спочатку здійснюються правильні розрахунки, за допомогою яких можна визначити, в яких місцях повинні розташовуватися компоненти дренажної конструкції, а також якими параметрами вони повинні володіти.

При цьому бажано мати точні відомості про те, на якому саме рівні пролягають грунтові води, а також в якому напрямку здійснюється їх перебіг. При цьому труби дренажної системи треба укладати нижче рівня, на якому виконується промерзання ґрунту. Також необхідно дотримуватися певний ухил, за допомогою якого надлишки води будуть виводитися з дільниці.

Тому процес створення глибиною дренажної системи починається з аналізів і розрахунків. Після цього на ділянці створюються траншеї, які повинні проходити біля всіх наявних будівель, а також навколо передбачуваного городу. Труби потрібно використовувати спеціальні, оскільки тоді в них будуть матися певні отвори у вигляді овалу, в які і буде надходити зайва вода з ділянки.

На дно траншей перед безпосередньою укладанням труби потрібно укласти піщану подушку, а також облаштувати шар з гравію. Замість цієї подушки все частіше починає використовуватися якісний і легкий в установці геотекстиль. Всі труби повинні розташовуватися з ухилом до приймального колодязя, який облаштовується в певному місці за межами дільниці. Вони повинні перетинатися, а всі з’єднання повинні бути хорошими і герметичними.

Як тільки всі труби будуть покладені на свої місця, потрібно здійснити перевірку працездатності системи, для чого грунт рясно поливається водою. При цьому необхідно стежити, йде вода з ділянки. Якщо все добре, то траншеї слід закопати, після чого користуватися ділянкою стане дуже зручно і приємно.

#вибрати#глибинної#дренаж будинку#лівневка#причому#система#створення

Попередній запис

Наступний запис