VM

Будівництво і ремонт

Інноваційні технології при влаштуванні фундаменту

19.08.2015 admin немає коментарів

Вражає і радує стрімкість розвитку будівельних технологій. Нововведення не тільки істотно полегшують процес зведення споруд, а й дають можливість створити міцну і надійну основу під будь-яку будівлю.

Незнімна опалубка для фундаменту — спеціально виготовлені з певного матеріалу плити або пустотілі форми, в які заливається бетонна суміш (залізобетон, бетон, керамзитобетон, пінобетон). Після його дозрівання, стінки форми не знімаються, як при традиційній знімною дерев’яній опалубці, а залишаються назавжди, і стають єдиною конструкцією з фундаментом.

Особливість цього методу в тому, що необхідні теплотехнічні та звукоізоляційні характеристики, забезпечуються фізичними і теплоізоляційними властивостями опалубки. Будь-які, навіть дуже жорсткі вимоги до цих параметрах досягаються зміною товщини плити (утеплюючий шар), без зміни технології будівельного процесу. Такий спосіб дозволяє скоротити терміни зведення споруд вдвічі погрузчики в Харькове.

Матеріали

Найбільш поширені матеріали в цій області будівництва — фіброліт, щепоцементниє плити, пінополістирол.

фіброліт для опалубки

● Фіброліт — суміш деревної стружки і каустичної магнезиту або портландцементу. Він дуже практичний, легко піддається будь-якій обробці (можна свердлити, пиляти, гнути і т.д.), що буває важливо при виконанні криволінійних конструкцій.
Головні переваги цього матеріалу:
а) пожежобезпечність — клас Г1;
б) біоустойчівость — не уражується грибками, цвіллю, комахами;
в) морозостійкість;
г) паропроникність.

щепоцементниє плити для опалубки

● Щепоцементниє плити — затребуваний і широко застосовуваний матеріал, що характеризується високою звукоізоляцією. Виготовляється з тріски хвойних дерев і мінеральної складової, зазвичай портландцементу. Кількість деревини може складати до 90% від усього обсягу. Обробка спеціальними хімічними складами зводить до мінімуму можливість займання і запобігає гниттю.

опалубка з пінополістиролу

● Пінополістирол — головна складова, як видно з назви, це полімезірованний і газонаповнений стирол. Незнімна опалубка для фундаменту з цього матеріалу буває розбірною і блокової (розраховується з урахуванням фіксованою товщини фундаментної стрічки). Переваги — міцність і відмінні теплоізоляційні якості. Деякі виробники заявляють про ще один, на їх погляд незаперечне достоїнство — довговічності, але тут не все так просто. Реальні випробування матеріалу показують, що його експлуатаційний термін, без суттєвих втрат технічних характеристик, всього близько 20 років.

Технологія будівництва

1. Грунтові роботи. На цьому етапі проводиться розмітка майбутнього фундаменту, а також викопуються траншеї. При цьому їх ширина повинна бути на 10-15 см більше ніж ширина опалубки. Глибина, залежно від складу грунту і кліматичних умов, не завжди досягає точки промерзання.
2. Пристрій дренажної системи і формування піщаної подушки.
3. Піщана подушка покривається бетонною сумішшю.
4. Установка незнімної опалубки. Залежно від обраного типу (блоки, плити), всі елементи з’єднуються в цільну конструкцію, суцільнометалевими або будь-якими іншими спеціальними перемичками і стяжками.
Монтаж плит починається з кута, спочатку встановлюються зовнішні плити, потім монтується внутрішній периметр і підстава під перегородки.
5. Виконання технологічних отворів під комунікації (водопостачання, електрика, каналізація, вентиляція), прорізів для вікон і дверей цокольного поверху або підвалу.
6. Армування — виробляється згідно проектної документації. При цьому виконується установка металевої арматури і її фіксація в’язальним дротом. Для додання всієї конструкції додаткової міцності, під арматуру монтуються стійки.
7. Заповнення порожнин бетоном і його ущільнення глибинним вібратором. При зведенні всієї будівлі за цією технологією, заливка бетонної суміші не повинна доходити до верхнього краю опалубки не менше ніж на 10 см. З’єднувальний шов, в цьому випадку, виходить всередині, що забезпечує додаткову міцність з’єднання стін і фундаменту, і як наслідок всієї конструкції.

Підведемо підсумки

Переваги:

● надійність і міцність конструкції;
● стандартні форми і розміри панелей, плит і блоків дозволяють не тільки розрахувати необхідну кількість матеріалу, а й полегшити монтаж всієї будівельної системи;
● висока швидкість зведення;
● гладка і рівна поверхня дає можливість заощадити на фінішній обробці;
● відмінна тепло- і звукоізоляція;
● герметичність.

Недоліки:

● висока ціна — в середньому 500-900 руб. за 1 куб. м.
● сезонність будівництва — для того, щоб використовуваний бетон добре застиг, а не замерз, температура навколишнього повітря не повинна бути нижче — 20 ° C.

Попередній запис

Наступний запис